Poradnia leczenia bólu

Centrum leczenia bólu w Opolu

Jakie problemy rozwiązywane są w poradni leczenia bólu Medin Kliniki w Opolu?

Zajmujemy się rozwiązywaniem problemu ostrych i przewlekłych zespołów bólowych, powodujących zmniejszenie wszelkiej aktywności i obniżenie jakości oraz komfortu życia. Nasza placówka zajmuje się kompleksowym leczeniem bólu o nieustalonych przyczynach oraz takich, w wypadku których leczenie przyczynowe okazało się nieskuteczne. 

Terapia bólu przewlekłego to czasochłonny i wymagający proces, jednak odpowiednia pomoc i zaangażowanie Pacjenta mogą sprawić, że odzyska on radość z codziennego życia.

Poradnia leczenia bólu Medin Klinika Opole

Specjalista anestezjologii i intensywnej terapii

Koszt konsultacji:

200 zł

Rejestracja:

77 300 00 88

Luay Al Qadi - anestezjolog w Medin Klinika Opole

Pacjenci przyjmowani w centrum leczenia bólu w Opolu:

Pracujemy przede wszystkim z Pacjentami skarżącymi się na ból przewlekły, trwający od dłuższego czasu. Do skorzystania z pomocy specjalistów przyjmujących w Medin Klinice powinny zachęcić przede wszystkim:

Nasza oferta leczenia bólu

Metody leczenia bólu stosowane w Medin Klinice Opolu

Do leczenia bólu nasi specjaliści z Opola wykorzystują blokady układu nerwowego, neurolizę chemiczną oraz termolezję.

Blokady

Zastosowanie blokady układu nerwowego pozwala na przerwanie przewodnictwa w nerwach obwodowych, nerwach rdzeniowych, zwojach i splotach nerwowych.

W zależności od stosowanych środków znieczulających możliwe jest czasowe lub długotrwałe wyłączenie struktur nerwowych. Blokady mogą dotyczyć różnych nerwów. Wszystkie tego typu zabiegi przeprowadzane są pod stymulacją oraz kontrolą USG i RTG.

Neuroliza chemiczna

Neuroliza chemiczna to zabieg medyczny polegający na czasowym zniszczeniu włókien nerwowych. Może on dotyczyć nerwów obwodowych, zwojów autonomicznych lub włókien czuciowych. W przeciwieństwie do blokady neuroliza wymaga zastosowania substancji powodujących czasowe uszkodzenie danej struktury nerwowej. Są to fenol, alkohol etylowy lub glicerol. Zabieg ten wykonuje się w leczeniu bólu w chorobach nowotworowych i opiece paliatywnej. Neuroliza przeprowadzana jest przy użyciu aparatu RTG.

Termolezja

Termolezja to nowoczesna metoda zwalczania bólu polegająca na wykorzystaniu fal radiowych o wysokiej częstotliwości. Pozwala ona wyłączyć fragmenty nerwów przewodzących ból i zlikwidować dolegliwości bólowe bez trwałego uszkodzenia tkanki nerwowej. Przed przeprowadzeniem termolezji należy wykonać blokadę diagnostyczną. Po niej Pacjent jest zobowiązany do codziennego notowania występowania bólu i oceny jego nasilenia w skali od 1 do 10. W sytuacji, gdy blokada da pożądane efekty, możliwe jest zastosowanie termolezji. W zależności od miejsca usytuowania bólu przeprowadzane są różne rodzaje tego zabiegu.

Termolezja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym.

Chcesz podjąć walkę z przewlekłym bólem o nieznanym pochodzeniu?

Skontaktuj się z nami:

Leczenie bólu kręgosłupa

Leczenie bólu kręgosłupa w Opolu

Jak pomagamy w pozbyciu się długotrwałego bólu kręgosłupa?

Specjaliści z Medin Kliniki skutecznie leczą bóle kręgosłupa wynikające z dyskopatii i zwyrodnienia różnych jego odcinków.

Wykorzystują w tym celu:

Poradnia leczenia bólu Medin Kliniki w Opolu

Czy do wizyty w centrum leczenia bólu trzeba się szczególnie przygotować?

Na pierwszą wizytę w naszym centrum leczenia bólu w Opolu trzeba zabrać ze sobą kompletną dokumentację medyczną, na którą składają się między innymi: książeczka zdrowia, karty informacyjne, wypisy ze szpitala oraz wyniki wykonanych badań. Przed przyjściem do gabinetu należy również sporządzić listę przyjmowanych leków, w tym medykamentów bez recepty, suplementów oraz ziół. 

Pacjent powinien także przygotować się do spotkania z lekarzem pod kątem psychicznym. Dobrym rozwiązaniem jest zapisanie najważniejszych pytań na kartce papieru. W ten sposób stres towarzyszący pierwszej wizycie w poradni leczenia bólu nie wpłynie na jej wartość merytoryczną. Zaleca się ponadto zachowanie spokoju, by móc odpowiadać na pytania specjalisty w sposób rzeczowy.

Pierwsza wizyta w poradni leczenia bólu w Opolu polega na zebraniu wywiadu medycznego. Lekarz rozmawia z Pacjentem i stara się jak najlepiej poznać historię choroby oraz dotychczasowego leczenia. W celu wdrożenia jak najskuteczniejszej terapii niezbędne jest dogłębne zrozumienie przyczyny dolegliwości bólowych, dlatego początkowa konsultacja może trwać nawet półtorej godziny.

Leczenie bólu