Stomatologia zachowawcza

Leczenie próchnicy w Medin Klinice w Opolu

Czym jest leczenie zachowawcze w stomatologii?

Stomatologia zachowawcza, nazywana również stomatologią ogólną, zajmuje się profilaktyką próchnicy oraz leczeniem powstałych zmian zapalnych czy ubytków zębów. Pacjenci regularnie odwiedzający nasz gabinet dentystyczny w Opolu, a także dbający o właściwą higienę jamy ustnej, nie tylko mogą cieszyć się zdrowym uśmiechem, ale również rzadziej zmagają się z próchnicą.

W naszej placówce możesz skorzystać z pomocy doświadczonych ekspertów, specjalizujących się w stomatologii zachowawczej. Specjaliści, z którymi współpracujemy, posiadają bogatą wiedzę i doświadczenie w leczeniu chorób zębów. 

Stomatologia zachowawcza Opole

Poradnia stomatologii zachowawczej Medin Kliniki w Opolu

Zabiegi oferowane w naszej placówce

Prawidłowa higiena jamy ustnej ma ogromne znaczenie w przypadku utrzymania zdrowych zębów. Doskonale zdajemy sobie jednak sprawę, iż próchnica i inne choroby mogą pojawić się u każdego – niezależnie od tego, jak dużą uwagę Pacjent poświęca szczotkowaniu. 

W naszym gabinecie stomatologii zachowawczej proponujemy szereg usług diagnostyki oraz leczenia ubytków zębowych:

Profilaktyka próchnicy zapobiega powstawaniu dużych ubytków, co chroni przed utratą zęba bądź koniecznością przeprowadzania leczenia kanałowego. Opierając się na doświadczeniu, zalecamy, aby na wizytę kontrolną nasi Pacjenci z Opola zgłaszali się regularnie, minimum raz na pół roku.

Dodatkowo w ramach oferowanych zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej, można skorzystać z diagnostyki kontrolnej jamy ustnej, a także podjąć leczenie nadwrażliwości zębów i krwawienia dziąseł.

Coś Cię niepokoi?

Zgłoś się do naszego specjalisty od stomatologii zachowawczej!

Leczenie zachowawcze w Medin Klinice w Opolu

Kiedy warto zapisać się na wizytę?

Pacjenci, którzy zgłaszają się do nas na leczenie zachowawcze, najczęściej wyczuwają małe pęknięcia na szkliwie oraz zauważają ciemne plamki na jego powierzchni. Czasem zmagają się też z nadwrażliwością lub bólem zęba. Większość zmian nasi specjaliści od stomatologii ogólnej są w stanie zauważyć podczas rutynowej wizyty kontrolnej.

W Medin Klinice możesz poddać się kompleksowej diagnostyce oraz leczeniu ubytków zębowych. Dentyści, z którymi współpracujemy, indywidualnie podchodzą do każdego Pacjenta, zapewniając mu komfort oraz poczucie bezpieczeństwa. Leczenie próchnicy w naszych gabinetach przebiega bezboleśnie, przy wykorzystaniu najlepszych technik znieczulających.

Zabieg leczenia próchnicy polega na usunięciu zainfekowanych tkanek. Następnie stomatolog oczyszcza zęba i uzupełnia ubytek materiałem kompozytowym nakładanym warstwowo. W naszej placówce zwracamy uwagę zarówno na estetykę samego wypełnienia, jak i jego kształt, który nie powinien przeszkadzać Pacjentom lub powodować jakikolwiek dyskomfort.

Pierwsza wizyta w poradni stomatologii zachowawczej

Czy do wizyty u stomatologa trzeba się przygotować?

Leczenie próchnicy to jedna z najprostszych procedur stomatologicznych, jakie przeprowadzane są w gabinetach. Dlatego zgłaszający się do nas Pacjenci nie muszą przygotowywać się do wizyty. Stomatolodzy Medin Kliniki podczas konsultacji zadbają o Twój komfort oraz bezpieczeństwo, dokładnie omawiając przypadek i kolejne kroki leczenia. 

Wzajemne zaufanie to dla nas istotna kwestia, która umożliwia bezbolesne i dokładne wyleczenie chorych zębów. Dlatego też dbamy o to, aby leczenie przebiegało w odpowiednich warunkach i miłej atmosferze.

Stomatologia zachowawcza w Medin Klinice w Opolu