Dietetyka

Poradnia dietetyczna Medin Kliniki w Opolu

Kto powinien zgłosić się do naszego dietetyka?

Dietetyka to dziedzina nauki, specjalizująca się w edukacji zasad żywienia zarówno u osób zmagających się z nadwagą, jak i różnego rodzaju schorzeniami oraz dolegliwościami, które mają bezpośredni wpływ na układ trawienny. W Medin Klinice można skorzystać z fachowej pomocy wykwalifikowanego dietetyka oraz psychologa żywienia, a także poznać podstawowe zasady żywienia.

Przyjmujemy Pacjentów z następującymi schorzeniami i dolegliwościami:

Oprócz tego współpracujący z nami dietetycy specjalizują się w edukacji zasad żywienia u kobiet w ciąży i matek karmiących, dzieci, młodzieży w okresie dorastania, osób starszych. 

Dietetyk Opole

Dietetyk kliniczny, technik farmaceutyczny

Rejestracja:

77 300 00 88

Dietetyk kliniczny w Medin Klinika Opole

Dietetyk

Czas wizyty:

50 minut

Koszt konsultacji:

Pierwsza konsultacja: 250 zł
Druga konsultacja: 290 zł
Dieta i suplementacja: 380 zł
Pakiet optimum (konsultacja dietetyczna + jadłospis na 7 dni): 650 zł
Plan suplementacyjny: 250 zł

Rejestracja:

77 300 00 88

Małgorzata Mackiewicz-Atlas

Dietetyk kliniczny Medin Kliniki Opole

Zapewniamy indywidualne dopasowanie diety

Specjaliści w Medin Klinice doskonale zdają sobie sprawę z wpływu diety na zdrowie i samopoczucie Pacjentów.  Dlatego też oferujemy konsultację dietetyczną zarówno w przypadku konieczności utraty wagi lub wystąpienia chorób, przy których konieczne jest skomponowanie odpowiedniej diety. 

Współpracujący z nami dietetyk kliniczny to osoba, która posiada odpowiednie wykształcenie i wiedzę do tego, aby prowadzić Pacjentów zmagających się z chorobami i dolegliwościami zdrowotnego różnego typu. Posiada doświadczenie w leczeniu dietą wielu schorzeń, mając na celu jedynie dobro i samopoczucie swoich podopiecznych.

Dopasowanie diety do stanu zdrowia Pacjenta jest dla specjalistów z Medin Kliniki niezwykle istotne, dlatego też komponują oni indywidualnie dobrane jadłospisy i zasady żywieniowe dopasowane do danego przypadku. Dietetyk o specjalizacji klinicznej na podstawie udostępnionych mu przez badań i diagnozy, dobiera najlepszą dietę, która sprawdzi się przy konkretnym schorzeniu, poprawi samopoczucie i pozytywnie wpłynie na pracę poszczególnych układów i narządów.

Konsultacja u dietetyka klinicznego w Opolu to dla naszych Pacjentów możliwość otrzymania wsparcia w postaci leczenia farmakologicznego. Stosowane jest ono często w przypadku  takich schorzeń, jak:

Pomagamy również dobrać odpowiednią suplementację oraz probiotykoterapię, której celem jest poprawa odporności oraz zmniejszenie niedoborów witamin.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat zdrowego żywienia i dostać wskazówki dotyczące odpowiedniej diety?

Skontaktuj się z nami:

Dietetyk dziecięcy Opole

Dietetyk dziecięcy w Medin Klinice w Opolu

Programy żywieniowe dla dzieci

W naszej placówce Medin Klinika w Opolu mogą Państwo skorzystać z fachowej pomocy dietetyka dziecięcego. Obecnie coraz więcej dzieci cierpi na alergie pokarmowe, wpływające na ich samopoczucie i zdrowie, niekiedy przyczyniając się do problemów z wagą, koncentracją, a nawet poczuciem własnej wartości. Dlatego też w przypadku obserwacji wzrostu lub spadku wagi, reakcji uczuleniowej po spożyciu konkretnej grupy produktów spożywczych – warto zapisać się na konsultację do jednego z naszych specjalistów z zakresu dietetyki.

Dietetyk dziecięcy z Opola dopasuje sposoby żywienia dziecka tak, aby spożywane posiłki były pełne wartości odżywczych, eliminując te, które mają negatywny wpływ na zdrowie Pacjenta w każdym wieku. Ma to szczególne znaczenie w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym oraz nastolatków wkraczających w okres dorastania. Jadłospis dla najmłodszych, skomponowany przez naszych specjalistów z Medin Klinika, będzie odpowiadał indywidualnemu zapotrzebowaniu kalorycznemu, dostosowany do poszczególnych dolegliwości pokarmowych, a przede wszystkim – smaczny i zróżnicowany.

Pierwsza wizyta u dietetyka w Medin Klinice w Opolu

Jak przygotować siebie i dziecko na wizytę u naszego dietetyka?

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wizyta u dietetyka może być dla dziecka stresująca i podświadomie wywoływać strach przed ograniczeniami, jakie z założenia mogą się pojawić po skomponowaniu diety. Nasi specjaliści dbają jednak o komfort Pacjentów i komponują jadłospis tak, aby znalazło się w nim miejsce na różnego typu produkty spożywcze.

Wybierając się do dietetyka klinicznego lub dietetyka dziecięcego w naszej placówce, Pacjenci z Opola nie muszą się specjalnie przygotowywać do wizyty. Warto wziąć ze sobą wszystkie badania i historię choroby, jeśli taka istnieje.

Dietetyk kliniczny Opole