Stomatologia dziecięca

Bezstresowe leczenie zębów u dzieci

Akademia Medin Kids

Leczenie stomatologiczne u dzieci jest niezwykle ważne i wymaga specjalnego podejścia, zarówno od lekarza stomatologa, jak i rodziców. Mały Pacjent bardzo często boi się chociażby usiąść na fotelu dentystycznym, a wszystkie narzędzia lekarza budzą w nim ogromny lęk. Dlatego też powstała Akademia Medin Kids – stworzona z myślą o najmłodszych. 

Organizujemy wizyty adaptacyjne, dzięki którym negatywne emocje i obawy znikają w mgnieniu oka. Na pierwszym spotkaniu dzielny, mały Pacjent zapoznaje się z lekarzem, sprzętem oraz otoczeniem. Wizyta ma formę zabawy, a rodzic ma możliwość zadania wszystkich nurtujących go pytań. 

Stomatologia dziecięca w Opolu

Stomatologia dziecięca w Medin Klinice w Opolu

Dlaczego warto wybrać Medin Klinikę w Opolu udając się z dzieckiem do stomatologa?

Współpracujący z nami specjaliści posiadają doświadczenie w pracy z dziećmi w każdym wieku. Nasi dentyści okazują duże zrozumienie, zdobywając zaufanie małych Pacjentów i niwelując ich lęki. Stawiamy przede wszystkim na bezpieczeństwo i komfort dzieci w trakcie ich pobytu w gabinecie stomatologicznym.

Wizyty adaptacyjne

Wizyty adaptacyjne mają znaczenie zarówno dla małych Pacjentów, jak i ich rodziców oraz opiekunów. Kiedy dziecko jest zapoznawane z otoczeniem, rodzic może zadawać pytania naszym specjalistom, związane zarówno z leczeniem, jak i przygotowaniem maluszka do profilaktyki próchnicy.

Gabinet stomatologiczny dla najmłodszych

Nasze gabinety są przyjazne dzieciom. Zostały odpowiednio wyposażone i przystosowane do przyjmowania najmłodszych Pacjentów – zarówno aranżacja wnętrz, jak i odpowiednie przystosowanie sprzętu ma budzić u dzieci skojarzenia ze światem bajek oraz zabawek, a co się z tym wiąże, zmniejszać lęk przed dentystą.

Zaufanie i pozytywna atmosfera

Nasi lekarze dbają o to, aby dziecko czuło się komfortowo od momentu wejścia do gabinetu aż do jego opuszczenia. Po wizycie każdy mały Pacjent otrzymuje nagrodę „Medal Dzielnego Pacjenta” zachęcający do dbania o zdrowie swoich ząbków i odbywania kolejnych wizyt kontrolnych.

Chcesz zarezerwować termin pierwszej lub kolejnej wizyty Twojego dziecka u stomatologów Medin Kliniki w Opolu?

Zadzwoń:

Wizyta u stomatologa dziecięcego w Medin Klinice w Opolu

Jakimi problemami zajmuje się nasz dentysta u dzieci z Opola?

W celu uniknięcia różnego rodzaju problemów zachęcamy, aby pojawić się z dzieckiem na pierwszej wizycie w naszym gabinecie stomatologicznym jak najwcześniej – kiedy maluszek ma już kilka ząbków. Najpóźniej taka kontrola powinna się odbyć po 3. urodzinach.

Zęby u dzieci, podobnie jak u dorosłych, są narażone na pojawienie się próchnicy oraz innych problemów związanych z jamą ustną. W naszej placówce oferujemy szereg zabiegów z zakresu stomatologii dziecięcej:

Regularne sprawdzanie stanu zębów u dziecka jest bardzo ważne. Rozwój próchnicy czy problemy związane ze wzrostem zębów mlecznych lub stałych, często powodują inne dolegliwości zdrowotne u najmłodszych. 

Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy teraz jest odpowiedni czas na wizytę z Twoją pociechą w naszym gabinecie stomatologii dziecięcej w Opolu – zachęcamy do kontaktu

Nasi stomatolodzy dziecięcy i higienistki odpowiedzą na wszystkie pytania, zarówno małych Pacjentów, jak i ich opiekunów, a także doradzą jak przygotować się do pierwszej i kolejnych wizyt.