Leczenie w znieczuleniu ogólnym

Stomatologia ze znieczuleniem w Medin Klinice Opole

Leczenie zębów pod narkozą – u dzieci i dorosłych

Wiele osób boi się wizyty u stomatologa, dlatego korzysta z usług dentystycznych jedynie w przypadku bólu. Niestety to często doprowadza do bardzo rozległych ubytków, stanów zapalnych, a ostatecznie do utraty zębów. 

Dlatego w Medin Klinice w Opolu od samego początku kładziemy na nacisk na walkę z dentofobią. Pracujemy na sprzęcie nowoczesnej generacji, dzięki czemu nasi Pacjenci nie muszą się obawiać wizyty u dentysty. W przypadku bardziej skomplikowanych przypadków albo po prostu dużego strachu, proponujemy analgosedację. To jedna z najnowocześniejszych form narkozy, a jednocześnie całkowicie bezpieczne znieczulenie ogólne. Pod okiem lekarza anestezjologa Pacjent wprowadzany jest w stan snu, co umożliwia stomatologowi sprawne i bezbolesne przeprowadzenie zabiegu. 

Leczenie zębów w znieczuleniu ogólnym w Opolu

Leczenie i usuwanie zębów pod narkozą w Opolu

Dlaczego warto korzystać ze znieczulenia stomatologicznego w Medin Klinice?

Wykwalifikowany zespół medyczny

Zabiegi w znieczuleniu ogólnym przeprowadzamy w gabinecie wyposażonym w specjalistyczny sprzęt, w pełnej aseptyce (sterylność narzędzi i całego otoczenia) oraz pod nadzorem wykwalifikowanej kadry. W czasie leczenia Pacjent jest pod stałą opieką nie tylko lekarza stomatologa i lekarza anestezjologa, ale również pielęgniarki anestezjologicznej i asystentki stomatologicznej.

Bezpieczeństwo i komfort

Pracujemy na sprzęcie najnowszej generacji. Podczas zabiegów stomatologicznych w narkozie na bieżąco śledzimy odczyty parametrów życiowych i dbamy o bezpieczeństwo Pacjenta. Czuwamy również po wybudzeniu, by wyeliminować ryzyko powikłań i mieć pewność, że Pacjent wróci do domu w dobrej kondycji.

Zasypiasz i budzisz się z nowym uśmiechem

Po zabiegu Pacjent wybudza się w komfortowym, prywatnym pokoju. Nasi specjaliści przez cały czas czuwają nad nim, a bliscy przebywają tuż obok. Bezpiecznie, komfortowo, wszystko w jednym miejscu.

Prywatne pokoje wybudzeń

Podczas gdy Pacjent śpi, my przeprowadzamy leczenie stomatologiczne, a osoba bądź osoby towarzyszące, mogą rozkoszować się aromatyczną kawą czy herbatą, korzystać z Internetu, oglądać telewizję lub przeglądać czasopisma w komfortowym prywatnym pokoju wybudzeń.

Nasz zespół ekspertów zaplanuje dla Ciebie kompleksowe leczenie

Umów się na wizytę – zadzwoń:

Stomatologia pod narkozą

Znieczulenie w leczenu stomatologicznym

Jak przebiega leczenie zębów pod narkozą?

W pierwszej kolejności wymagana jest konsultacja stomatologiczna, podczas której specjalista zdiagnozuje stan jamy ustnej oraz uzębienia. W Medin Klinice w Opolu na miejscu wykonujemy wszelkie niezbędne badania diagnostyczne, takie jak prześwietlenie zęba (RTG) czy tomografia komputerowa (CT), dzięki czemu już podczas pierwszej wizyty stworzymy indywidualny plan leczenia oraz wycenę

Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, by wykonać leczenie stomatologiczne w narkozie, lekarz wyjaśni jak postępować przed znieczuleniem ogólnym. Pacjent otrzymuje zalecenia jak postępować przed oraz po zabiegu. W razie jakichkolwiek wątpliwości, nasz personel wszystko dokładnie wyjaśni. 

Zespół anestezjologiczny wybiera rodzaj leku, który zwykle podawany jest dożylnie. Podczas trwania całego procesu, parametry życiowe Pacjenta są stale monitorowane: ciśnienie, tętno oraz zawartość tlenu we krwi tętniczej.

Po zabiegu Pacjent odpoczywa w komfortowych domowych warunkach w prywatnym pokoju wybudzeń. Ma zapewnioną specjalistyczną opiekę medyczną. Powrót do domu, przy pomocy osoby towarzyszącej, możliwy jest dopiero po ustabilizowaniu się wszystkich funkcji życiowych organizmu.

Stomatologia pod narkozą w Opolu

Dla kogo leczenie zębów znieczuleniu ogólnym?

Zabiegi stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym mogą być stosowane u każdego Pacjenta, u którego wykluczono przeciwwskazania. Najczęściej jednak zabiegi są zalecane:

Leczenie zębów w znieczuleniu

Zalety zabiegu w narkozie

Zabiegi przeprowadzane w znieczuleniu ogólnym pozwalają na zniesienie bólu oraz niwelują stres. Podaniem narkozy zajmuje się wykwalifikowany zespół anestezjologiczny, który nadzoruje cały przebieg zabiegu i czuwa nad bezpieczeństwem procedury. Pacjent wprowadzany jest w stan głębokiego snu, co całkowicie eliminujemy ból podczas wszystkich czynności, zapewniając tym samym wyjątkowy komfort psychiczny. 

Co warte podkreślenia, szczególnie w kontekście leczenia zębów pod narkozą u dzieci, podczas jednej wizyty przeprowadza się skomplikowane leczenie, podczas którego można zająć się wieloma problemami jednocześnie. Głęboki sen, który wynika ze znieczulenia ogólnego sprawia, że leczenie wydaje się trwać zaledwie kilka chwil. Narkoza w takiej formie ma także ogromne znaczenie w przypadku leczeniu dzieci, które nie są spokojne podczas wizyty. Zastosowanie odpowiednio dobranego znieczulenia często pozwala skutecznie zadbać o zdrowie uzębienia całej Twojej rodziny!