OverStitch endoskopowe zmniejszanie żołądka

Endoskopowe zmniejszenie żołądka

OverStitch™ – nieoperacyjna metoda odchudzania

W naszej placówce przeprowadzamy nowatorski zabieg, jakim jest endoskopowe zmniejszenie żołądka. Mogą z niego skorzystać osoby borykające się na co dzień z problemem otyłości.

W tym celu wykorzystujemy stworzone i opatentowane w USA narzędzie OverStitch™. Jego użycie to bezpieczny oraz skuteczny sposób na wdrożenie leczenia, pozwalającego łatwiej schudnąć.

W przypadku zabiegu, jakim jest endoskopowe zmniejszenie żołądka, nie jest konieczne przeprowadzenie skomplikowanej operacji, a i tak można osiągnąć efekt zrzucenia (nawet wielu) zbędnych kilogramów. 

Jeśli potrzebujesz pomocy w schudnięciu, zgłoś się do Medin Kliniki:

Endoskopowe zmniejszenie żołądka

Zabieg zmniejszenia żołądka w Medin Klinice

W Medin Klinice oferujemy:

Nasza poradnia bariatryczna świadczy pomoc Pacjentom z Opola i całego kraju, którzy chcieliby podjąć walkę z chorobą, jaką jest otyłość. Jesteśmy w stanie dopasować najlepsze metody leczenia tego schorzenia, a jedną z nich jest właśnie zabieg bariatrycznego zmniejszenia żołądka.

Szczegóły zabiegu

Zmniejszenie żołądka odbywa się bez konieczności rozcinania powłok brzusznych Pacjenta. Do jego ust wprowadzony zostaje endoskop, zakończony specjalistyczną maszyną zakładającą szwy. Są one umieszczane w takim miejscu, aby zmniejszyć powierzchnię żołądka nawet o 60–80%. Dzięki temu nie ma konieczności jego fizycznego wycinania.

Zabieg zmniejszania żołądka odbywa się w znieczuleniu ogólnym, dzięki czemu Pacjent nie odczuwa żadnych nieprzyjemnych dolegliwości. Cały proces trwa około 60 minut. Po jego przeprowadzeniu chory pozostaje pod opieką specjalistów w naszej placówce, maksymalnie do kolejnego dnia. W tym czasie monitorowany jest jego stan zdrowia oraz ogólne samopoczucie. Jeśli podczas kontroli nie ma żadnych przeciwwskazań, Pacjent może wyjść do domu.

Podczas hospitalizacji nasi Pacjenci pozostają m.in. pod opieką dietetyka. Wynik operacji zależy bowiem od przestrzegania wydanych przez niego zaleceń. W pierwszych tygodniach po przeprowadzeniu zabiegu niezbędne jest prowadzenie płynnej diety. Następnie stopniowo do jadłospisu wprowadzane są zblendowane posiłki, a później pokarmy stałe.

Dietetyk opracowuje dla naszych Pacjentów plany żywieniowe, dopasowane do ich nowych potrzeb. Po zmniejszeniu żołądka niezbędne jest bowiem przyjmowanie niewielkiej ilości kalorii. Współpraca z dietetykiem pozwala utrwalić wypracowane nawyki żywieniowe, które pozwolą cieszyć się zdrowiem.

Poznaj więcej szczegółów o zabiegu endoskopowego zmniejszania żołądka:

Chirurg ogólny, chirurg naczyniowy, bariatra

Koszt konsultacji:

250 zł

Rejestracja:

77 300 00 88

Zmniejszenie żołądka bez operacji

Jakie korzyści daje zabieg ESG?

Endoskopowe zmniejszenie żołądka to metoda alternatywna do rękawowej resekcji żołądka, znacznie bezpieczniejsza i mniej obciążająca Pacjenta. Jej niewątpliwą zaletą i przewagą jest powtarzalność. Istnieje bowiem możliwość powtórnego wykonania zabiegu, zmniejszając żołądek jeszcze bardziej. 

Wśród pozostałych zalet wyróżnić możemy: 

Co więcej, metoda ta jest w pełni odwracalna. W dowolnym momencie nici można przeciąć i ulegają one samowydaleniu.

Więcej o kwalifikacji do zabiegu opowie Ci koordynator ds. pacjentów bariatrycznych: Zadzwoń pod numer: 733 299 688

Kwalifikacja do zabiegu

Endoskopowe zmniejszenie żołądka jest skierowane przede wszystkim do Pacjentów z otyłością I oraz II stopnia. Kwalifikację mogą uzyskać osoby z wynikiem BMI od 30 do 40.

Zabieg polecany jest dla chorych, którym pomimo diety oraz zmiany trybu życia nie udało się utrzymać niższej wagi. Mogą mu się także poddać osoby niekwalifikujące się bądź niechcące skorzystać z tradycyjnego chirurgicznego zabiegu bariatrycznego. 

W pierwszej kolejności Pacjent, który jest zainteresowany tą metodą leczenia otyłości, kierowany jest na wizytę konsultacyjną do lekarza bariatry. Wówczas specjalista ocenia stan zdrowia chorego, przeprowadza wywiad i zaleca badania diagnostyczne. Po pozytywnym przejściu kwalifikacji, Pacjent zostaje umówiony na zabieg endoskopowej plastyki żołądka bądź zostaje mu zaproponowany inny plan leczenia. 

Kalkulator BMI

Podaj nam swój wzrost i wagę – te dane są nam niezbędne do obliczenia Twojego wyniku BMI.

Twoja płeć:

Przeciwwskazania do zabiegu

Niestety nie u każdego Pacjenta możliwe jest przeprowadzenie zabiegu endoskopowego zmniejszenia żołądka. Dyskwalifikujące są przede wszystkim schorzenia przełyku uniemożliwiające wprowadzenie endoskopu. Nie wykonuje się go również u osób cierpiących na aktywne zapalenie dwunastnicy oraz żołądka. 

Przeciwwskazaniem są także zaburzenia hormonalne i ciąża.

Przed zabiegiem każdy Pacjent przechodzi szereg konsultacji lekarskich oraz specjalistycznych badań. Mają one ocenić jego ogólny stan i sprawdzić, czy kwalifikuje się on do przeprowadzenia zabiegu.

Konsultacje bariatryczne

Umów się na spotkanie z indywidualnym opiekunem ds. obsługi Pacjenta!

Rozważasz leczenie bariatryczne? Nie wiesz, jaka metoda walki z otyłością okaże się u Ciebie skuteczna? Skontaktuj się z naszym indywidualnym opiekunem ds. obsługi Pacjenta – Magdaleną Konopacką, która odpowie na wszystkie Twoje pytania i zaprezentuje najlepszy plan kuracji.

Endoskopowe zmniejszenie żołądka – cena

Ile kosztuje zabieg?

Endoskopowa plastyka żołądka (ESG), przeprowadzana w Medin Klinice w Opolu kosztuje 29 900 zł.

Cena, prócz samego zabiegu, zawiera:

Zabieg endoskopowego zmniejszenia żołądka nie jest refundowany ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.