OverStitch endoskopowe zmniejszanie żołądka

MEDIN KLINIKA

OverStitch – Nieoperacyjna metoda odchudzania

Endoskopowa plastyka żołądka (ESG – Endoscopic sleeve gastroplasty) przy użyciu OverStitch™ to innowacyjna i nowoczesna metoda walki z otyłością, pozwalająca na zmniejszenie objętości żołądka nawet o 80%. 

To innowacyjna, niechirurgiczna i w pełni odwracalna metoda leczenia otyłości, 

OverStitch™ to nowoczesne i wyrafinowane technologiczne narzędzie, wymyślone i opatentowane w U.S.A. Ten endoskopowy system zakładania szwów umożliwia zmniejszenie objętości żołądka bez nacięć, blizn, szwów i modyfikacji anatomicznych. 

Endoskopowy zabieg zmniejszania żołądka

Zabieg pod nadzorem DR N. MED. DARIUSZA SOKOŁOWSKIEGO

Chirurg ogólny, chirurg naczyniowy, bariatra

Dr n. med. Dariusz Sokołowski to znakomity i doświadczony specjalista w zakresie chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej, chirurg bariatra, ordynator oddziału chirurgii ogólnej w Oleśnie, który przeprowadzania operacji odchudzających uczył się we Francji.

KONSULTACJE:

Dni

poniedziałek: 15:00-20:00

Koszt konsultacji:

200 zł

Rejestracja:

77 300 00 88

MEDIN KLINIKA

W Medin Klinice oferujemy:

Leczenie i zabiegi wykonywane na najwyższym poziomie

Konsultacje chirurga bariatry

Endoskopowa implantacja balonu żołądkowego (BIB)

Endoskopowa plastyka żołądka (ESG)

przy użyciu OVERSTITCH™

MEDIN KLINIKA

Jakie korzyści daje zabieg ESG

Za pomocą tej metody można zmniejszyć powierzchnię żołądka w 60-80% podobnie jak w rękawowej resekcji żołądka. Jest to metoda alternatywna do rękawowej resekcji żołądka, znacznie bezpieczniejsza i mniej obciążająca Pacjenta. Niewątpliwą zaletą i przewagą tej metody w porównaniu z tradycyjnym chirurgicznym zmniejszaniu żołądka jest jej powtarzalność. Istnieje bowiem możliwość powtórzenia zabiegu, zmniejszając żołądek jeszcze bardziej. 

Wśród pozostałych zalet wyróżnić możemy: 

Co więcej dodatkową zaletą metody jest jej pełna odwracalność. W dowolnym momencie nici można przeciąć i ulegają one samo-wydaleniu.

MEDIN KLINIKA

Szczegóły zabiegu

Metoda endoskopowego systemu zakładania szwów „OverStitch” wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Za pomocą endoskopu przez usta w żołądku zakładane są specjalne szwy przy pomocy systemu OverStitch. Po wykonanym zabiegu zmniejszenia żołądka akcesoria są usuwane z organizmu. Czas zabiegu wynosi około 60-90 minut. Po skończonym zabiegu Pacjent odpoczywa w prywatnym pokoju wybudzeń do czasu, gdy się wybudzi – pod opieką wykwalifikowanego personelu lekarskiego. Pacjent zazwyczaj następnego dnia może wrócić do domu. 

MEDIN KLINIKA

Kwalifikacja do zabiegu

Endoskopowa plastyka żołądka to zabieg przeznaczony dla osób, których wskaźnik masy ciała BMI przekracza 30. Skuteczność ESG jest porównywalna ze skutecznością dużych operacji bariatrycznych. W przypadku otyłości olbrzymiej (BMI >40) oraz nadwagi (BMI 27-30) wskazania do ESG ustalane są indywidualnie. 

Zabieg wskazany jest dla osób, którym pomimo diety oraz zmiany trybu życia nie udało się utrzymać niższej wagi oraz dla osób, które nie kwalifikują się bądź nie chcą poddać się tradycyjnemu chirurgicznemu zabiegowi bariatrycznemu. 

W pierwszej kolejności Pacjent, który jest zainteresowany tą metodą leczenia otyłości kierowany jest na wizytę konsultacyjną do lekarza bariatry. Na takiej wizycie lekarz ocenia stan zdrowia Pacjenta, przeprowadza wywiad oraz kieruje na badania diagnostyczne. Po pozytywnym przejściu kwalifikacji, Pacjent zostaje umówiony na zabieg endoskopowej plastyki żołądka bądź zostaje zaproponowany inny plan leczenia. 

MEDIN KLINIKA

Ile kosztuje?

Endoskopowa plastyka żołądka (ESG), przeprowadza w Medin Klinice w Opolu kosztuje 29 900 zł.

Cena, prócz samego zabiegu, zawiera:

MEDIN KLINIKA

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

Z przyjemnością na wszystkie odpowiemy

MEDIN KLINIKA

Dlaczego warto wybrać Medin klinikę

Medin Klinika to miejsce, gdzie Pacjent – jego zdrowie i komfort – są najważniejsze. Naszym Pacjentom zapewniamy najlepsze możliwe warunki pobytu, pełne bezpieczeństwo zabiegów oraz wyjątkowo troskliwą opiekę ze strony doświadczonych lekarzy i pielęgniarek. 

Po zabiegach, Pacjenci odpoczywają w komfortowych prywatnych pokojach, urządzonych ze staranną precyzją i dbałością o szczegóły.
Każdy pokój posiada:
W pokoju wybudzeń przebywać wraz z Pacjentem mogą również najbliższe osoby, z myślą o nich wstawiliśmy wygodne kanapy. To wszystko w połączeniu z innowacyjnymi metodami medycznymi, nowoczesnym sprzętem i technologią stosowaną podczas zabiegu zapewnia Pacjentowi najwyższą jakość leczenia.
Poprzedni
Następny
Na miejscu oddajemy do dyspozycji Pacjentów zaplecze diagnostyczne w postaci m.in pracowni endoskopowej, laboratorium analitycznego – w którym każdy Pacjent Medin Kliniki otrzymuje 20% rabatu na badania.
Nasz zespół lekarzy i specjalistów składa się z doskonałych praktyków, którzy wykonują swój zawód z pasją i zamiłowaniem, którzy pracują na światowej klasy sprzęcie medycznym.
Potrzebujesz więcej informacji? Skontakuj się z nami 77 300 00 88
MEDIN KLINIKA

Finansowanie i płatności ratalne MediRaty

Szanowny Pacjencie,

informujemy, że wszystkie komercyjne usługi naszej placówki mogą być realizowane bez angażowania środków finansowanych „z góry” i opłacane w dogodnych ratach. 

MediRaty to ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych, który ułatwia realizację optymalnego planu leczenia i dostęp do bogatych procedur medycznych. 

Mediraty