Neurologia

Poradnia neurologiczna w Opolu

Neurolog Medin Kliniki – z jakimi problemami można zgłosić się do tego specjalisty?

Układ nerwowy to niezwykle ważna część ludzkiego organizmu, dlatego tak istotne jest, aby właściwie i szybko reagować w razie jakichkolwiek dolegliwości. Z racji jego ogromnego znaczenia dla funkcjonowania i życia człowieka, wiele osób dąży, aby zajął się nimi dobry neurolog. Opole to miasto, gdzie na Pacjentów czeka nasza placówka ze świetnym i doświadczonym zespołem.

Do specjalisty należy wybrać się, jeśli występują regularne lub nagłe zaburzenia funkcji układu nerwowego, co oznacza choćby utraty przytomności, omdlenia, wszelkiego rodzaju omamy i urojenia wzrokowe, zaburzenia zmysłów czy niedowłady mięśniowe kończyn. Również po przebytym urazie głowy, nie tylko w przypadku różnych powikłań, całą czaszkę i wykonane badania powinien obejrzeć neurolog. 

Neurolog Medin Klinika Opole

Niepokojące sygnały, które też należy skonsultować w poradni neurologicznej to:

Do tego koniecznie należy szukać fachowej pomocy w przypadku częstych bólów głowy, twarzy, kończyn czy szyi, drgawek, tików, drżenia dłoni, kłopotów z utrzymaniem świadomości oraz przytomności.

Neurolog

Koszt konsultacji:

200 zł

Rejestracja:

77 300 00 88

Wojciech Bańczyk - ZnanyLekarz.pl
Wojciech Bańczyk neurolog

Neurolog dla dorosłych Medin Kliniki Opole

Z jakimi Pacjentami współpracujemy i co im oferujemy?

Do naszego specjalisty neurologii przyjmowany jest każdy – nie potrzeba skierowania od lekarza rodzinnego, aby skorzystać z wizyty prywatnej. W Medin Klinice w Opolu zajmujemy się zarówno osobami, które są zaniepokojone różnymi symptomami, jak też już zdiagnozowanymi chorymi lub po przebytym leczeniu.

Specjaliści neurologii do dyspozycji mają wiele różnych możliwości, które pozwalają na szczegółową analizę stanu zdrowia Pacjenta. Zazwyczaj zlecanych jest wiele badań, aby wszechstronnie uzyskać informacje na dany temat. Dzięki temu lekarz ma kompleksową wiedzę i na tej podstawie może podjąć kolejne kroki oraz zaplanować odpowiednio dobrane leczenie.

Często w ramach diagnostyki neurologicznej wykonywana jest tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny i badanie płynu mózgowo-rdzeniowego (poza Medin Kliniką). Inne opcje to elektroneurografia, elektroencefalografia, różnego rodzaju badania laboratoryjne płynów, rentgen kręgosłupa lub czaszki.

Trzeba też pamiętać, że poza konsultacjami początkowymi, postawieniem diagnozy i prowadzeniem terapii, nasi specjaliści stawiają także na wizyty kontrolne już po wyzdrowieniu, aby mieć pewność, że nie ma skutków ubocznych, powikłań czy nawrotu choroby.

Dokładamy wszelkich starań, aby osoby z problemami neurologicznymi mogły u nas uzyskać świetną opiekę medyczną na najwyższym poziomie oraz kompleksowe wsparcie. 

Szukasz polecanego neurologa w Opolu?

Umów się na wizytę do naszego specjalisty – zadzwoń:

Konsultacje u neurologa przyjmującego prywatnie

Jak przygotować się do wizyty u neurologa?

Podstawą przygotowań przed wizytą jest skompletowanie wszelkich wyników np. morfologii czy OB oraz dokumentacji medycznej związanej z danym zagadnieniem. To kluczowe, ponieważ na tej podstawie specjalista może szybciej podjąć pewne decyzje związane z leczeniem, skierować na bardziej szczegółowe analizy lub od razu wprowadzić farmakologię. 

Do tego koniecznie należy przygotować sobie informacje związane z rodzajem dolegliwości i częstotliwością ich pojawiania się. Już w trakcie spotkania należy obowiązkowo poinformować lekarza o innych przyjmowanych lekach oraz wszelkich pozostałych chorobach przewlekłych.

Przebieg wizyty jest indywidualny i zależy od danej osoby, jednak można spodziewać się szczegółowego wywiadu zdrowotnego, wraz z pytaniami o podobne przypadki w rodzinie, prowadzony tryb życia i rodzaj pracy zawodowej. Następnie mogą być wykonane badania neurologiczne, gdzie ocenie poddane są odruchy fizyczne konkretnych części ciała, które obserwuje neurolog. Pamiętaj, że do naszej placówki w Opolu możesz zapisać się na prywatną wizytę szybciej, bez oczekiwania w długiej kolejce.

Neurolog w prywatnej placówce Medin Klinika w Opolu