Pracownia endoskopowa

Centrum badań gastrologicznych

Badania diagnostyczne oraz leczenie zmian przewodu pokarmowego

W pracowni endoskopowej w Medin Klinice w Opolu przeprowadzamy badania z zakresu diagnostyki oraz leczenia zmian przewodu pokarmowego. 

Dysponujemy doświadczonym personelem, a nasza placówka wyposażona jest w najnowszej generacji sprzęt endoskopowy, akcesoria jednorazowego użytku, diatermię z bimerem argonowym do koagulacji popromiennych zmian naczyniowych oraz do wykonywania drobnych zabiegów endoskopowych i chirurgicznych

Dysponujemy komfortowymi warunkami dla Pacjentów przed i po zabiegu endoskopowym – oferujemy pobyt w odpowiednio przygotowanych pokojach wybudzeń, gdzie można dojść do siebie pod nadzorem fachowego personelu. Naszym priorytetem jest zapewnienie Pacjentowi fachowej usługi, poczucia bezpieczeństwa i intymności.

Pracownia endoskopowa Medin Klinika Opole

Rodzaje badań w pracowni endoskopowej Medin Kliniki w Opolu

W Medin Klinice oferujemy:

Nasi specjaliści wykonują kompleksowe badania, wspomagające proces diagnostyki gastrologicznej. Na prywatną wizytę oraz zabieg mogą umówić się wszyscy – skierowanie nie jest potrzebne.

Gastroskopia

Jest badaniem górnego odcinka przewodu pokarmowego tj. gardła, przełyku, żołądka i dwunastnicy (również z badaniem w kierunku zakażenia Helicobacter pylori i pobraniem wycinków do badania histopatologicznego).

Umożliwia wykrycie chorób, stanów zapalnych, zmian guzowatych, owrzodzeń czy krwawień w obrębie górnych dróg pokarmowych. W jej trakcie możliwe jest usunięcie polipów czy usunięcie krwawienia.

Kolonoskopia

To badanie dolnego odcinka przewodu pokarmowego (również z pobraniem wycinków do badania histopatologicznego). Dzięki niemu można wykryć zmiany patologiczne, takie jak: polipy, guzy, stany zapalne czy inne zaburzenia w obrębie jelita grubego.

Rektosigmoidoskopia

Jest to badanie umożliwiające wziernikowanie oraz ocenę morfologiczną i histopatologiczną końcowego odcinka jelita grubego (dystalna esica, odbytnica) oraz przeprowadzenie w tym odcinku niezbędnych zabiegów jak np. polipektomii.

To cenne badanie, które w sposób mało obciążający umożliwia szybką diagnostykę chorób zapalnych jelit, choroby uchyłkowej, przyczyn krwawień, choroby hemoroidalnej, nowotworów w tym odcinku jelita grubego. 

Polipektomia

Polipektomia to usunięcie polipów w czasie kolonoskopii. Są to patologiczne, guzowate twory uwypuklające się nad powierzchnię błony śluzowej. Mogą one być źródłem krwawienia odbytniczego.

Chociaż większość polipów jest zmianami łagodnymi, niektóre mogą ulec zezłośliwieniu. Ich usunięcie jest ważnym sposobem zapobiegania raka jelita grubego (okrężnicy).

Kolonoskopia, gastroskopia i inne badania w znieczuleniu – bez zbędnego stresu

W Medin Klinice istnieje możliwość znieczulenia do badań endoskopowych oraz wykonywanych zabiegów. Polega to na tym, że specjalista – lekarz anestezjolog – przed rozpoczęciem procedury rozmawia z Pacjentem o rodzaju i sposobie znieczulenia, jego powikłaniach oraz przebytych i aktualnych chorobach. Wspólnie wypełniają ankietę, po której zawsze jeszcze może zadać pytania, aby rozwiązać niejasności wynikające z ankiety. Potem anestezjolog podaje dożylnie leki, co powoduje, że Pacjent na czas badania lekko śpi, dzięki czemu wcale nie odczuwa bólu ani innych nieprzyjemnych odczuć.

Decyzja o przyjęciu znieczulenia przed kolonoskopią, gastroskopią czy innym badaniem zawsze jest podejmowana przez Pacjenta i współpracującego przy zabiegu lekarza anestezjologa.

MEDIN KLINIKA

Zabiegi pod nadzorem wykwalifikowanego zespołu endoskopowego

Lekarze:

Lek. Mariola Chrzonszcz-Łukowska

Gastroenterolog, specjalista chorób wewnętrznych

Lek. Jacek Pawełczak

Gastroenterolog, specjalista chorób wewnętrznych

Zespół pielęgniarski:

Beata Bielińska

Pielęgniarka anestezjologiczna

Iwona Charyło

Pielęgniarka anestezjologiczna

Joanna Ciesińska

Pielęgniarka endoskopowa

Marianna Grajoszek

Pielęgniarka endoskopowa

Wojciech Kędzierski

Pielęgniarz anestezjologiczny

Miłosława Kowalczyk

Pielęgniarka endoskopowa

Ilona Kowasz

Pielęgniarka anestezjologiczna

Beata Mandra

Pielęgniarka endoskopowa

Beata Oviewe

Pielęgniarka anestezjologiczna

Aneta Pietrasz

Pielęgniarka anestezjologiczna

MEDIN KLINIKA

Cennik

ZABIEGI ENDOSKOPOWE
GASTROSKOPIA
400 zł
GASTROSKOPIA ZE ZNIECZULENIEM
700 zł
KOLONOSKOPIA
630 zł
KOLONOSKOPIA ZE ZNIECZULENIEM
930 zł
GASTROSKOPIA + KOLONOSKOPIA ze znieczuleniem
1480 zł
REKTOSIGMOIDOSKOPIA
430 zł
POLIPEKTOMIA pierwszy polip
350 zł
POLIPEKTOMIA każdy kolejny polip
130 zł
WYCINEK Z BADANIEM HISTOPATOLOGICZNYM
80 zł
LEK DO BADANIA KOLONOSKOPII
80 zł
TAMOWANIE KRWAWIENIA – KLIPSOWANIE
350 zł
*Ceny zawarte w cenniku mogą ulec zmianie. Niniejszy cennik nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.