Implanty zębów

Wstawianie implantów w Medin Klinice w Opolu

Poczuj się lepiej z własnym uśmiechem

Brak zęba to przede wszystkim problem natury estetycznej, ale zwlekanie z uzupełnieniem tego mankamentu oznacza również późniejsze komplikacje związane z właściwym spożywaniem pokarmów i szybszym ścieraniem się pozostałych zębów. Dlatego też w naszej placówce oferujemy możliwość wstawienia implantów zębowych.

Dzięki doświadczeniu naszych dentystów oraz chirurgów stomatologicznych, jesteśmy w stanie przeprowadzić leczenie zarówno u osób, które mają problem z pojedynczymi brakami w uzębieniu lub z różnych powodów zmagają się całkowitym bezzębiem. Wykorzystywane w trakcie diagnostyki i samego zabiegu technologie, a także bogata wiedza przyjmujących w gabinecie stomatologicznym specjalistów, sprawiają, że jesteśmy w stanie każdemu zagwarantować nowy, piękny, a przede wszystkim zdrowy uśmiech.

Implanty zębowe Opole

Implanty zębowe dostępne w Medin Klinice w OPolu

W Medin Klinice oferujemy:

W naszym gabinecie stomatologicznym mogą Państwo podjąć decyzję o wstawieniu pojedynczego implantu zębowego lub całego systemu, na którym zostanie oparty most protetyczny. Z myślą o jakości leczenia, oferujemy innowacyjne systemy implantologiczne. Działamy w oparciu o produkty szwajcarskiej grupy Institut Straumann AG, światowego lidera w implantologii stomatologicznej i regeneracji tkanek przyzębia. Systemy te są obecnie uznawane za najlepsze rozwiązanie na światowym rynku, na które – jako autoryzowana placówka – zapewniamy dożywotnią gwarancję.

Dlaczego warto założyć implant w naszej placówce?

Posiadamy centrum diagnostyczne

Dysponujemy własną pracownią rentgenowską, wyposażoną w najbezpieczniejszą aparaturę do diagnostyki obrazowej.

Kompleksowe leczenie

Dzięki współpracy naszych lekarzy specjalistów zaplanujemy dla Ciebie indywidualny i szczegółowy plan leczenia, dostosowując go do Twoich potrzeb. Każdą konsultację możesz odbyć na miejscu, bez potrzeby odwiedzania innych gabinetów.

Doświadczeni lekarze

Zabiegi implantologiczne przeprowadzane są przez lekarzy stomatologów, którzy specjalizują się w tej dziedzinie, dlatego Pacjent jest zawsze w najlepszych rękach.

Umów się na konsultację do naszego stomatologa i przejdź kompleksowe leczenie implantologiczne

Zadzwoń i zarezerwuj termin wizyty:

Proces zakładania implantów Zębowych

Jak wygląda leczenie implantologiczne?

Wszystkich naszych Pacjentów, zastanawiających się nad leczeniem implantologicznym najpierw zapraszamy na konsultację ze specjalistą z Medin Kliniki w Opolu. Oceni on, czy przeprowadzenie zabiegu jest w ogóle możliwe. Podczas takiego spotkania będzie można dowiedzieć się, w jaki sposób będzie przebiegało leczenie oraz na czym dokładnie będzie polegał każdy z etapów. Jest to także okazja do tego, aby skonfrontować swoje oczekiwania względem efektów.

Pacjenci, którzy zostaną zakwalifikowani do leczenia implantologicznego, muszą zgłosić się do naszej placówki w wyznaczonym terminie. Chirurg podczas zabiegu stosuje skuteczne znieczuleniu, tak by zabieg był komfortowy. Dawka jest indywidualnie dopasowywana do potrzeb konkretnej osoby, aby podczas zabiegu nie czuła bólu oraz dyskomfortu. To bardzo ważne nie tylko ze względu na komfort Pacjenta, ale także na to, aby lekarz mógł bez przeszkód wykonywać swoją pracę.

Po podaniu znieczulenia w dziąśle jest wykonywane niewielkie nacięcie. Do niego wprowadzany jest implant, a następnie miejsce to zabezpiecza się szwem. W przypadku, gdy zakłada się tylko jeden implant, cały zabieg trwa najczęściej około 30 minut. 

Mimo że cały proces jest bezpieczny oraz bezbolesny, Pacjent musi pamiętać o przestrzeganiu pewnych zasad przez pierwsze dwa tygodnie po jego przeprowadzeniu. To bardzo ważne ze względu na to, aby miejsce wszczepienia implantu goiło się w odpowiedni sposób.

Przez ten czas najlepiej spożywać dobrze rozdrobiony pokarm, a w pierwszym dniu powinien być on płynny. Po każdym posiłku trzeba dokładnie przepłukać jamę ustną, aby usunąć resztki pożywienia. W gabinecie otrzymasz indywidualnie dobrane środki do higieny jamy ustnej wraz z instruktażem użytkowania, aby nie podrażnić miejsca z implantem. Po około dwóch tygodniach Pacjent musi zgłosić się na ściągnięcie szwów, a także opracowanie planu dalszego leczenia, czyli założenia koron zębowych.

Dlaczego nie należy zwlekać z podjęciem decyzji o wstawieniu implantów zębowych?

Wśród najważniejszych korzyści, płynących z wstawienia implantów zębowych, nasi Pacjenci oraz specjaliści wymieniają:

Implanty zębów – cennik Medin Kliniki w Opolu

Ile kosztuje wstawienie implantów?

Nasi specjaliści tworzą indywidualny plan leczenia dla każdego Pacjenta i w zależności od przypadku, cena wstawienia implantu będzie różna. Ostateczny koszt implantacji jest zależny od:

Każdy przypadek jest szczegółowo omawiany z Pacjentem. W trakcie rozmowy nasi lekarze stomatolodzy przedstawiają wszystkie możliwe opcje i wspólnie uzgadniana jest najbardziej dogodna forma leczenia braków w uzębieniu.

Wstawianie implantów zębowych w Medin Klinice w Opolu

Naszym Pacjentom proponujemy możliwość opłacenia wszystkich usług poprzez system finansowania MediRaty. To dogodny sposób na realizację wybranego planu leczenia implantologicznego.