Medycyna estetyczna

Poradnia medycyny estetycznej Medin Kliniki w Opolu

Z jakimi problemami z zakresu medycyny estetycznej mogą się do nas zgłosić Pacjenci?

Medycyna estetyczna pomaga realnie poprawić wygląd i polepszyć samopoczucie Pacjentów dzięki odpowiednio dobranym zabiegom. Z oferty naszej opolskiej placówki korzystają przede wszystkim osoby, które chciałyby:

Naszym pacjentom polecamy szczególnie zabiegi: stymulatorów tkankowych, lipolizy iniekcyjnej czy mezoterapii igłowej. Oferujemy także: oczyszczanie wodorowe, depilację laserową, radiofrekfencję

To zabiegi, których częstotliwość i sposób przeprowadzania jest zawsze dobierany indywidualnie przez specjalistę Medin Kliniki tak, aby osiągnąć zamierzone efekty.

Nie wiesz, jaki zabieg przyniesie Ci satysfakcjonujące efekty? 

Skonsultuj się z naszym specjalistą medycyny estetycznej:
Medycyna estetyczna

Specjalista medycyny estetycznej

Koszt konsultacji:

Lipoliza iniekcyjna – 250–350 zł
Mezoterapia igłowa – 250–400 zł
Mezoterapia skóry głowy – 350–550 zł
Stymulatory tkankowe – 500–1000 zł

Rejestracja:

77 300 00 88

Wioleta Sokołowska

Chirurg ogólny, specjalista medycyny estetycznej

Koszt konsultacji:

PRX 33 – od 300 zł
Koktajle witaminowe – od 300 zł
Wampirzy lifting – od 600 zł
Mezoterapia skóry głowy – od 350 zł

Rejestracja:

77 300 00 88

Katarzyna Stachoń - ZnanyLekarz.pl
Katarzyna Stachoń

Zabiegi medycyny estetycznej wykonywane w Medin Klinice w Opolu

Oferta Medin Kliniki – medycyna esetyczna

Współpracujemy z Pacjentami, którzy nie tylko chcą poprawić wygląd oraz jakość swojej skóry, ale także pragną zniwelować nadmiar tkanki tłuszczowej. Proponowane przez nas zabiegi realizujemy u osób dorosłych.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia to zabieg polegający na wprowadzaniu małych dawek substancji aktywnych bezpośrednio do skóry za pomocą cienkich igieł.

Stosowany jest dla poprawy kondycji skóry oraz jej rewitalizacji, a także w terapii różnych problemów skórnych. Może stanowić element wspomagający niwelowanie tkanki tłuszczowej i cellulitu. Wówczas wykonuje się ją na dużych obszarach ciała, w przypadku których Pacjent mierzy się z nadmierną tkanką tłuszczową lub celulitem.

W trakcie zabiegu wykorzystywane są preparaty, zawierające m.in.: wyciąg z karczocha zwyczajnego, wyciąg ze skrzypu polnego, wyciąg z nostrzyka żółtego, krzem organiczny, miłorząb japoński, rutynę, kwas polimlekowy, L-karnitynę, prokainę, aminofilinę, kofeinę, kumarynę, pirogronian sodowy, dimetyloaminoetanol DMAE i multiwitaminy. Ich zastosowanie opiera się na działaniu odżywczym, regeneracyjnym, moczopędnym, detoksykacyjnym oraz poprawiającym krążenie, redukującym obrzęki i niwelującym miejscowe stany zapalne.

Dla uzyskania zadowalających efektów zaleca się serię 6–8 zabiegów w odstępach 2–4 tygodniowych. Co ważne, rezultaty te są stałe, jeśli tylko Pacjent przestrzega zaleceń oraz zasad prawidłowego odżywiania.

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest m.in. ciąża i karmienie piersią, choroby autoimmunologiczne, infekcje skóry i stany zapalne, cukrzyca, choroby nowotworowe.

Oczyszczanie wodorowe

Oczyszczanie wodorowe twarzy to jeden z najlepszych sposobów na pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń z powierzchni naskórka. Łączy w sobie efektywne działanie odmładzające z odżywieniem, dotlenieniem, rewitalizacją i oczyszczeniem. To nowoczesna metoda ukierunkowana na neutralizację wolnych rodników (odpowiedzialnych za przedwczesne starzenie skóry) oraz złuszczanie martwego naskórka.Zabieg oczyszczania wodorowego skóry jest odpowiedni dla każdego rodzaju cery, w tym także wrażliwej, trądzikowej oraz naczyniowej.

Procedura polega na wprowadzeniu pod skórę cząsteczek wodoru za pomocą strumienia wody o podwyższonym ciśnieniu. Powoduje to udrożnienie kanałów skórnych, co pozwala na lepsze wchłanianie cennych składników odżywczych w głąb skóry. Zabieg obejmuje także złuszczenie naskórka przy pomocy specjalnego urządzenia. Hydropeeling dokładnie oczyszcza powierzchnię cery, aby umożliwić jej lepsze dotlenienie i intensywne odżywienie. Duża dawka antyoksydantów pozwala zachować jędrność oraz młody wygląd na dłużej. Żeby ich działanie było efektywniejsze, przeprowadza się tzw. laminację, która polega na zamknięciu cennych składników w skórze za pomocą niewidzialnego filmu ochronnego.

Oczyszczanie wodorowe przynosi bardzo wiele dobroczynnych efektów, dzięki możliwości dotarcia w głębsze warstwy skóry. Wymienić można tutaj: wyrównanie kolorytu skóry, odżywienie, przywrócenie jędrności, złagodzenie stanów zapalnych, odprężenie mięśni twarzy.

Przeciwwskazaniem do zabiegu oczyszczania wodorowego są: alergie, patologiczne stany chorób przewlekłych, cukrzyca, nadwrażliwość na działanie prądu, aktywne choroby skóry, padaczka.

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to małoinwazyjny zabieg medycyny estetycznej, który polega na podskórnym podaniu środków, których celem jest redukcja tkanki tłuszczowej.

Najczęściej przeprowadza się go w przypadku:

  • podwójnego podbródka,
  • "byczego karku",
  • miejscowych otłuszczeń,
  • nagromadzenia tkanki tłuszczowej na brzuchu, plecach czy udach.

Lipoliza jest także często wybierana przez panów mierzących się z ginekomastią. Chętnie korzystają z niej osoby, które chcą zredukować różne asymetrie i zniekształcenia po autologicznym przeszczepie tkanki tłuszczowej lub po prostu wymodelować swoją sylwetkę.

Choć podczas każdego zabiegu obecny jest specjalista, który czuwa nad bezpieczeństwem jego przeprowadzenia, wśród przeciwwskazań do lipolizy można wymienić: cukrzycę, choroby autoimmunologiczne, ciążę i laktację, niewydolność wątroby, nerek, krążenia, nadwrażliwość na kwas benzoesowy, soję lub witaminę E, B, alergie na soję lub inne składniki mieszanek do zabiegu, infekcje, choroby krwi, terapię przeciwzakrzepową, przyjmowanie niesterydowych leków przeciwzapalnych, choroby nowotworowe, stałe stosowanie leków rozrzedzających krew.

Stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe to wykorzystywane w medycynie przeciwstarzeniowej preparaty, służące do odbudowy struktury skóry. Wspomagają tworzenie się nowych komórek, przede wszystkim kolagenu i elastyny.

Grupa preparatów biostymulujących jest duża i nieustannie się poszerza – a każdy z nich jest inny pod względem: rodzaju substancji czynnych, mechanizmu działania, wskazań, obszarów leczenia, technik iniekcji, rezultatów oraz długości ich utrzymywania się.

W Medin Klinice w Opolu zawsze dokładamy starań, aby stymulatory tkankowe były właściwie dobrane do potrzeb danego Pacjenta. Zwykle podczas zabiegów wykorzystujemy preparaty zawierające: kwas L-polimlekowy, hydroksyapatyt wapnia, kwas hialuronowy i kolagen.

Przeciwwskazania do stosowania stymulatorów tkankowych obejmują m.in. ciążę, karmienie piersią, choroby nowotworowe, zaburzenia krzepnięcia, choroby autoimmunologiczne oraz aktywne infekcje skóry. Zabieg nie jest zalecany również dla osób z tendencją do bliznowców i alergiami na składniki preparatu.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa polega na usunięciu włosów poprzez uszkodzenie mieszka włosowego za pomocą wiązki światła lasera. Jest całkowicie bezpieczna dla człowieka i nie zaburza funkcjonowania organizmu.

Zabieg należy powtarzać co 4-8 tygodni, aby mieć pewność, że mieszki włosowe zostały uszkodzone w odpowiedniej fazie wzrostu włosa. Depilacja laserowa składa się średnio z 6-9 wizyt, w zależności od koloru i grubości włosa, a także indywidualnych predyspozycji. Polega na wykonaniu serii „strzałów” laserem w miejscu, z którego chcemy pozbyć się owłosienia. Sam zabieg jest dość krótki.

W zależności od indywidualnych odczuć , skóra po nim może być lekko podrażniona, zaczerwieniona i rozgrzana. Po zabiegu może również pojawić się bolesność i tkliwość miejsca poddanego zabiegowi. Wszystkie opisane wyżej łagodne reakcje po zabiegu znikają w przeciągu 1-3 dni.

Do przeciwskazań depilacji laserowej zaliczyć można: ciążę, świeżą opaleniznę, choroby skóry, rany, pęcherze, owrzodzenie, nowotwory, padaczkę, rozruszusznik serca, świeżo przebyte zabiegi chirurgiczne, stosowanie retinoidów, leków fotouczulających, skłonność do przebarwień.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg łączący dwie techniki: nakłuwanie skóry mikroigłami oraz podgrzewanie jej falami radiowymi. Mikroigły mechanicznie uszkadzają tkankę, co pobudza procesy regeneracyjne, a fale radiowe ogrzewają skórę, stymulując jej odnowę.

To zabieg idealny dla osób pragnących poprawić napięcie skóry twarzy i ciała, zredukować rozstępy oraz blizny. Sprawdzi się także u osób z wiotką skórą, np. po utracie wagi czy ciąży.

Radiofrekwencja polega na wprowadzeniu mikroigieł do skóry właściwej, które tworzą mikroskopijne kanały stymulujące produkcję kolagenu, a następnie emitują fale radiowe na określoną głębokość, wspomagając odbudowę kolagenu i elastyny. Zabieg nie wymaga długiej rekonwalescencji, można wykonywać go przez cały rok.

Przeciwwskazania przy tym zabiegu to: hemofilia, stosowanie retinoidów (w okresie pół roku przed zabiegiem), operacje plastyczne (1 rok przed zabiegiem), terapie nowotworowe (do 3 lat przed zabiegiem), wypełniacze (krócej niż 1 miesiąc przed zabiegiem) oraz inne, podobne jak przy pozostałych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej.

Chcesz umówić się na zabieg?

Zapraszamy do kontaktu:

Zalecenia po zabiegach medycyny estetycznej

Jak postępować po zabiegu? Rady ekspertów Medin Kliniki w Opolu

Aby zapewnić poprawny przebieg rekonwalescencji i zagwarantować widoczne efekty, zawsze przypominamy Pacjentom o stosowaniu się do zaleceń adekwatnych dla każdej procedury.

Zalecenia po zabiegu lipolizy iniekcyjnej

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić rumień, miejscowy obrzęk, świąd czy siniak. Aby uniknąć niepożądanych efektów należy:

Pacjent może odczuwać bolesność na obszarze poddanym zabiegowi. Nasilenie dyskomfortu będzie zmniejszać się sukcesywnie z każdym dniem. W tym okresie może pojawić się także zaczerwienienie i lekki obrzęk – to naturalna reakcja organizmu, która ustąpi. 

Jeśli zabieg był wykonywany w okolicach twarzy, aby zminimalizować ryzyko pojawienia się stanu zapalnego, zalecane jest spanie z uniesioną głową oraz położenie poduszek pod ramiona. Dzięki temu można zapobiec obrzękom.

Zalecenia po zabiegu ze stymulatorami tkankowymi

Przy stymulatorach tkankowych kluczowe jest dbanie o odpowiednie nawodnienie organizmu, co oznacza spożywanie co najmniej 2 litrów wody dziennie w trakcie trwania serii zabiegowej. Ponadto ważne jest stosowanie kremów z filtrem SPF. 

Oprócz tego zaleca się:

Wizyta u specjalisty z zakresu medycyny Estetycznej

Przebieg konsultacji i zabiegu u specjalisty medycyny estetycznej Medin Kliniki w Opolu

Osoby, które są zainteresowane stymulatorami tkankowymi, lipolizą iniekcyjną czy mezoterapią igłową, przejdą przez cały proces z naszą specjalistką medycyny estetycznej.

Przed zabiegiem odbędzie się szczegółowa konsultacja, czyli dokładne omówienie problemu i oczekiwań Pacjenta. Następnie zostanie oceniony stan skóry lub tkanki tłuszczowej, aby odpowiednio dobrać wykorzystywaną metodę oraz wykluczyć przeciwskazania do przeprowadzenia całego procesu. Po tym następuje wykonanie zabiegu według wytycznych. 

Na koniec Pacjent otrzymuje informacje z zaleceniami.

Poradnia alergologiczna w Medin Klinice w Opolu