Medycyna estetyczna

Poradnia medycyny estetycznej Medin Kliniki w Opolu

Z jakimi problemami z zakresu medycyny estetycznej mogą się do nas zgłosić Pacjenci?

Medycyna estetyczna pomaga realnie poprawić wygląd i polepszyć samopoczucie Pacjentów dzięki odpowiednio dobranym zabiegom. Z oferty naszej opolskiej placówki korzystają przede wszystkim osoby, które chciałyby poprawić jędrność, gęstość oraz jakość swojej skóry, a także zniwelować nadmiar tkanki tłuszczowej i cellulitu.

Powyższe efekty – w zależności od potrzeb – osiągamy dzięki wykorzystaniu stymulatorów tkankowych, lipolizy iniekcyjnej czy mezoterapii igłowej. To zabiegi, których częstotliwość i sposób przeprowadzania jest zawsze dobierany indywidualnie przez specjalistę Medin Kliniki tak, aby osiągnąć zamierzone efekty.

Medycyna estetyczna

Specjalista medycyny estetycznej

Koszt konsultacji:

Lipoliza iniekcyjna – 250–350 zł
Mezoterapia igłowa – 250–400 zł
Mezoterapia skóry głowy – 350–550 zł
Stymulatory tkankowe – 500–1000 zł

Rejestracja:

77 300 00 88

Wioleta Sokołowska

Zabiegi medycyny estetycznej wykonywane w Medin Klinice w Opolu

Oferta Medin Kliniki – medycyna esetyczna

Współpracujemy z Pacjentami, którzy nie tylko chcą poprawić wygląd oraz jakość swojej skóry, ale także pragną zniwelować nadmiar tkanki tłuszczowej. Proponowane przez nas zabiegi realizujemy u osób dorosłych.

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to małoinwazyjny zabieg medycyny estetycznej, który polega na podskórnym podaniu środków, których celem jest redukcja tkanki tłuszczowej. Najczęściej przeprowadza się go w przypadku podwójnego podbródka, "byczego karku", miejscowych otłuszczeń, nagromadzenia tkanki tłuszczowej na brzuchu, plecach czy udach. Lipoliza jest także często wybierana przez panów mierzących się z ginekomastią. Chętnie korzystają z niej osoby, które chcą zredukować różne asymetrie i zniekształcenia po autologicznym przeszczepie tkanki tłuszczowej lub po prostu wymodelować swoją sylwetkę.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia to zabieg polegający na wprowadzaniu małych dawek substancji aktywnych bezpośrednio do skóry za pomocą cienkich igieł. Stosowany jest dla poprawy kondycji skóry oraz jej rewitalizacji, a także w terapii różnych problemów skórnych. Może stanowić element wspomagający niwelowanie tkanki tłuszczowej i cellulitu. Wówczas wykonuje się ją na dużych obszarach ciała, w przypadku których Pacjent mierzy się z nadmierną tkanką tłuszczową lub celulitem. W trakcie zabiegu wykorzystywane są preparaty, zawierające m.in.: wyciąg z karczocha zwyczajnego, wyciąg ze skrzypu polnego, wyciąg z nostrzyka żółtego, krzem organiczny, miłorząb japoński, rutynę, kwas polimlekowy, L-karnitynę, prokainę, aminofilinę, kofeinę, kumarynę, pirogronian sodowy, dimetyloaminoetanol DMAE i multiwitaminy. Ich zastosowanie opiera się na działaniu odżywczym, regeneracyjnym, moczopędnym, detoksykacyjnym oraz poprawiającym krążenie, redukującym obrzęki i niwelującym miejscowe stany zapalne.

Dla uzyskania zadowalających efektów zaleca się serię 6–8 zabiegów w odstępach 2–4 tygodniowych. Co ważne, rezultaty te są stałe, jeśli tylko Pacjent przestrzega zaleceń oraz zasad prawidłowego odżywiania.

Stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe to wykorzystywane w medycynie przeciwstarzeniowej preparaty, służące do odbudowy struktury skóry. Wspomagają tworzenie się nowych komórek, przede wszystkim kolagenu i elastyny.

Grupa preparatów biostymulujących jest duża i nieustannie się poszerza – a każdy z nich jest inny pod względem: rodzaju substancji czynnych, mechanizmu działania, wskazań, obszarów leczenia, technik iniekcji, rezultatów oraz długości ich utrzymywania się. Dlatego w Medin Klinice w Opolu zawsze dokładamy starań, aby stymulatory tkankowe były właściwie dobrane do potrzeb danego Pacjenta. Zwykle podczas zabiegów wykorzystujemy preparaty zawierające: kwas L-polimlekowy, hydroksyapatyt wapnia, kwas hialuronowy i kolagen.

Kiedy nie jest zalecana lipoliza iniekcyjna?

Choć podczas każdego zabiegu obecny jest specjalista, który czuwa nad bezpieczeństwem jego przeprowadzenia, wśród przeciwwskazań do lipolizy iniekcyjnej możemy wymienić:

Chcesz umówić się na zabieg?

Zapraszamy do kontaktu:

Zalecenia po zabiegach medycyny estetycznej

Jak postępować po zabiegu? Rady ekspertów Medin Kliniki w Opolu

Aby zapewnić poprawny przebieg rekonwalescencji i zagwarantować widoczne efekty, zawsze przypominamy Pacjentom o stosowaniu się do zaleceń adekwatnych dla każdej procedury.

Zalecenia po zabiegu lipolizy iniekcyjnej

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić rumień, miejscowy obrzęk, świąd czy siniak. Aby uniknąć niepożądanych efektów należy:

Pacjent może odczuwać bolesność na obszarze poddanym zabiegowi. Nasilenie dyskomfortu będzie zmniejszać się sukcesywnie z każdym dniem. W tym okresie może pojawić się także zaczerwienienie i lekki obrzęk – to naturalna reakcja organizmu, która ustąpi. 

Jeśli zabieg był wykonywany w okolicach twarzy, aby zminimalizować ryzyko pojawienia się stanu zapalnego, zalecane jest spanie z uniesioną głową oraz położenie poduszek pod ramiona. Dzięki temu można zapobiec obrzękom.

Zalecenia po zabiegu ze stymulatorami tkankowymi

Przy stymulatorach tkankowych kluczowe jest dbanie o odpowiednie nawodnienie organizmu, co oznacza spożywanie co najmniej 2 litrów wody dziennie w trakcie trwania serii zabiegowej. Ponadto ważne jest stosowanie kremów z filtrem SPF. 

Oprócz tego zaleca się:

Wizyta u specjalisty z zakresu medycyny Estetycznej

Przebieg konsultacji i zabiegu u specjalisty medycyny estetycznej Medin Kliniki w Opolu

Osoby, które są zainteresowane stymulatorami tkankowymi, lipolizą iniekcyjną czy mezoterapią igłową, przejdą przez cały proces z naszą specjalistką medycyny estetycznej.

Przed zabiegiem odbędzie się szczegółowa konsultacja, czyli dokładne omówienie problemu i oczekiwań Pacjenta. Następnie zostanie oceniony stan skóry lub tkanki tłuszczowej, aby odpowiednio dobrać wykorzystywaną metodę oraz wykluczyć przeciwskazania do przeprowadzenia całego procesu. Po tym następuje wykonanie zabiegu według wytycznych. 

Na koniec Pacjent otrzymuje informacje z zaleceniami.

Poradnia alergologiczna w Medin Klinice w Opolu