Profilaktyka

Profilaktyka stomatologiczna w Medin Klinice w Opolu

Lepiej zapobiegać, niż leczyć

Podstawą pięknego, zdrowego uśmiechu jest codzienna higiena jamy ustnej oraz regularne wizyty kontrolne u specjalistów. Profilaktyka stomatologiczna obejmuje wszystkie działania, które pozwalają na zachowanie zdrowia jamy ustnej, a także zapobiegają powstawaniu chorób dziąseł i próchnicy.

Podczas wizyt profilaktycznych specjalistki zdradzają tajniki higieny jamy ustnej. Dowiesz się jak i czym szczotkować, aby osiągać sukces w drodze do zdrowego uśmiechu. 

Indywidualnie dobrane produkty do higieny jamy ustnej dodatkowo zmotywują Cię do działania. To nastawienie jest kluczowe, aby utrwalić nowe, dobre nawyki. 

Stomatologia zachowawcza w Opolu

Higienizacja zębów w Medin Klinice w Opolu

Dlaczego warto skorzystać z wizyty u higienistki stomatologicznej w Medin Klinice?

Współpracujemy z ekspertami od profilaktyki chorób jamy ustnej oraz dbałości o higienę zębów i dziąseł. Oto kilka powodów, dla których warto umówić się do nich na wizytę:

Sprzęt stomatologiczny najnowszej generacji

W naszym gabinecie wykonujemy zabiegi profilaktyki stomatologicznej z najwyższą starannością. Oczyszczamy osad i kamień nazębny z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń i materiałów.

Pomoc w indywidualnym doborze akcesoriów do higieny jamy ustnej

Wykwalifikowana higienistka pokaże w jaki sposób szczotkować zęby i dobierze odpowiednie produkty do higieny jamy ustnej. Nauczy Cię, jak powinna wyglądać Twoja codzienna rutyna.

Doświadczone higienistki stomatologiczne

Dyplomowane higienistki stomatologiczne Medin Kliniki w Opolu dbają o miłą i profesjonalną obsługę, udzielają fachowych porad, a także dążą do zapewnienia Pacjentom najwyższego komfortu w trakcie każdej wizyty.

Profesjonalna higienizacja według protokołu GBT

W naszej placówce medycznej wykonujemy zabieg higienizacji według rewolucyjnego protokołu GBT. Guided Biofilm Therapy to rozwiązanie wspierające zarządzanie biofilmem w profesjonalnej profilaktyce stomatologicznej. Indywidualna diagnoza i ocena ryzyka, połączona z minimalnie inwazyjnym zabiegiem, prowadzi do uzyskania optymalnych rezultatów.

Umów się na higienizację zębów u naszych ekspertów

Zadzwoń:

Zabiegi dostępne w naszej placówce

Profesjonalna profilaktyka stomatologiczna w Medin Klinice w Opolu

Do zabiegów z zakresu stomatologii profilaktycznej, dostępnych w naszej placówce medycznej, zaliczamy m.in.:

Usuwanie kamienia nazębnego

Usunięcie twardych złogów kamienia nazębnego z powierzchni zębów wykonujemy przy użyciu profesjonalnych skalerów ultradźwiękowych. To skuteczna metoda zapobiegania rozwojowi chorób przyzębia. Aby zachować długotrwały efekt czystości, polecamy stosować ten zabieg w połączeniu z fluoryzacją czy polerowaniem zębów.

Piaskowanie zębów

Jeden z najbardziej popularnych zabiegów profilaktycznych. Jego celem jest przywrócenie zębom blasku, naturalnego wybielenia oraz gładkości. Dzięki użyciu cukrowego piasku o niskiej gradacji higienistka pozostawi Twoje zęby wolne od płytki bakteryjnej. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny, trwa kilka minut.

Wygładzanie powierzchni korzenia i polerowanie zębów specjalistycznymi pastami

Procedurę stosujemy w celu poprawy zdrowia jamy ustnej i estetyki zębów. Dzięki niej jesteśmy w stanie dokładnie, precyzyjnie i delikatnie oczyścić osad oraz płytkę nazębną, wygładzić powierzchnię zębów i usunąć drobne przebarwienia.

Fluoryzacja zębów

Fluoryzacja ma na celu wzmocnienie szkliwa zębów, a tym samym ochronę przed próchnicą. Zabieg ten wykonuje się po scalingu i piaskowaniu. Polega na pokryciu zębów preparatem bogatym we fluor, który uodparnia szkliwo zębów na działanie szkodliwych kwasów i bakterii. Przeciwdziała rozpuszczaniu się szkliwa, hamuje rozwój bakterii i tworzy na zębach barierę ochronną, która utrudnia przywieranie osadu oraz tworzenie się płytki nazębnej. Jest to procedura krótka i zupełnie bezbolesna.

Lakowanie i lakierowanie zębów

Lakowanie zębów zdrowych pozwala na zabezpieczenie ich przed próchnicą. Wykonujemy go z pomocą preparatów z fluorem, którym pokrywamy zęby przedtrzonowe i trzonowe.

Zabieg lakierowania polega natomiast na nałożeniu na powierzchnię wszystkich zębów specjalnego lakieru o dużym stężeniu fluoru. W przeciwieństwie do past i płynów do płukania, po lakierowaniu fluor uwalniany jest stopniowo przez dłuższy czas, co znacząco wpływa na ochronę zębów. Zabieg jest również stosowany w celu zmniejszania nadwrażliwości, na przykład u Pacjentów z odsłoniętymi szyjkami zębowymi. Poleca się go dla każdego, zarówno dzieci, jak i dorosłych. W przypadku młodszych Pacjentów lakierowanie można przeprowadzić nie tylko na zębach stałych, ale także mlecznych. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i trwa kilkanaście minut. 

Skaling

Zaliczamy go do zabiegów mających na celu usuwanie kamienia i osadów nazębnych. W wyniku nieodpowiedniej higieny jamy ustnej dochodzi do odkładania się osadu nazębnego. Pod wpływem związków mineralnych obecnych w ślinie płytka nazębna utwardza się i z niej powstaje kamień nazębny. Powstałe w ten sposób złogi można usunąć jedynie poprzez profesjonalne czyszczenie w gabinecie stomatologicznym skalerem ultradźwiękowym. 

Instruktaż i edukację w zakresie higieny jamy ustnej

Podczas konsultacji udzielamy wskazówek na temat właściwych technik mycia zębów, dbania o higienę języka czy stosowania nici dentystycznych oraz płukanek. Doradzamy też jak poradzić sobie z krwawiącymi dziąsłami. Ponadto proponujemy dobór odpowiedniej pasty, szczoteczki, szczoteczek międzyzębowych oraz innych akcesoriów (w tym preparatów wybarwiających płytkę nazębną), niezbędnych do zachowania prawidłowej higieny jamy ustnej.

Stomatologia profilaktyczna w Medin Klinice w Opolu

Pakiet higienizacyjny

Standardowym zabiegiem poprzedzającym każde leczenie stomatologiczne jest wykonanie przez dyplomowane higienistki stomatologiczne profesjonalnej higienizacji jamy ustnej. Oczyszczanie zębów jest konieczne, aby lekarz mógł wykonać poprawne odbudowy zębów.

Podczas zabiegu usuwamy szkodliwą płytkę bakteryjną (zwaną biofilmem) z zębów i dziąseł. Biofilm nazębny stanowi zagrożenie – jest niezauważalny i niewyczuwalny dla Pacjenta, a to główna przyczyna ubytków zęba i chorób dziąseł. W konsekwencji może on doprowadzić nawet do utraty zębów.

W skład pełnego pakietu higienizacyjnego wchodzą: