Profilaktyka

MEDIN KLINIKA

Od niej wszystko się zaczyna – LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYĆ.

Podstawą pięknego, zdrowego uśmiechu jest codzienna higiena jamy ustnej oraz regularna kontrola stomatologiczna. Profilaktyka stomatologiczna obejmuje wszystkie działania, które pozwalają na zachowanie zdrowia jamy ustnej oraz zapobiegają powstawaniu chorób dziąseł i próchnicy.

Podczas wizyt profilaktycznych higienistki zdradzają tajniki higieny jamy ustnej. Dowiesz się jak i czym szczotkować, aby osiągać sukces w drodze do zdrowego uśmiechu. Indywidualnie dobrane produkty do higieny jamy ustnej dodatkowo zmotywują do działania. Motywacja jest kluczowa aby utrwalić nowe nawyki. 

Stomatologia zachowawcza w Opolu
MEDIN KLINIKA

Dlaczego warto korzystać z wizyty u higienistki stomatologicznej w Medin Klinice?

Sprzęt stomatologiczny najnowszej generacji

W naszym gabinecie wykonujemy zabiegi profilaktyki stomatologicznej z najwyższą starannością oraz profesjonalizmem. Oczyszczamy osad i kamień nazębny w wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń i materiałów.

Pomoc w indywidualnym doborze akcesoriów do higieny jamy ustnej

Wykwalifikowana higienistka pokaże w jaki sposób szczotkować zęby i dobierze produkty do higieny jamy ustnej. Nauczy Cie jak radzić sobie z domową higieną jamy ustnej.

Doświadczone higienistki stomatologiczne

Dyplomowane higienistki stomatologiczne. Zapewniają miłą i profesjonalną obsługę, zawsze dążą do zapewnienia Pacjentom najwyższego komfortu w trakcie każdej wizyty.

Profesjonalna higienizacja według protokołu GBT

W naszej klinice wykonujemy zabieg higienizacji według protokołu GBT, który zrewolucjonizował profilaktykę stomatologiczną. Guided Biofilm Therapy to rozwiązanie wspierające zarządzanie biofilmem w profesjonalnej profilaktyce. Indywidualna diagnoza i ocena ryzyka połączona z minimalnie inwazyjnym zabiegiem prowadzi do uzyskania optymalnych rezultatów. Zabiegom higienizacyjnym towarzyszy instruktaż higieny jamy ustnej oraz indywidualnie dobrane szczotki i artykuły pomocnicze w codziennej higienie jamy ustnej.

MEDIN KLINIKA

Umów się na konsultację

Nasz zespół ekspertów zaplanuje dla Ciebie

kompleksowe leczenie

MEDIN KLINIKA

Profesjonalna profilaktyka w Medin Klinice

Do zabiegów z zakresu stomatologii profilaktycznej, dostępnych w naszej klinice, zaliczamy m.in. 

szczegółowe wskazówki dotyczące higieny jamy ustnej. Wykwalifikowana higienistka pokaże w jaki sposób szczotkować zęby i dobierze produkty do higieny jamy ustnej. Nauczy Cię jak radzić sobie z domową higieną jamy ustnej. 

Fluoryzacja ma na celu wzmocnienie szkliwa zębów, a tym samym ochronę przed próchnicą. Zabieg fluoryzacji wykonuje się po scalingu i piaskowaniu. Polega na pokryciu zębów preparatem bogatym we fluor, który uodparnia szkliwo zębów na działanie szkodliwych kwasów i bakterii. Przeciwdziała rozpuszczaniu się szkliwa, hamuje rozwój bakterii i tworzy na zębach barierę ochronną, która utrudnia przywieranie osadu oraz tworzenie się płytki nazębnej. Jest to procedura krótka i zupełnie bezbolesna.

Zabieg lakierowania polega na nałożeniu na powierzchnię wszystkich zębów, specjalnego lakieru o dużym stężeniu fluoru. W przeciwieństwie do past i płynów do płukania, po lakierowaniu fluor uwalniany jest stopniowo przez dłuższy czas, co znacząco wpływa na ochronę zębów. Zabieg lakierowania zębów być również stosowany w celu zmniejszania nadwrażliwości, na przykład u Pacjentów z odsłoniętymi szyjkami zębowymi. Polecamy jest dla każdego, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. W przypadku dzieci lakierowanie można przeprowadzić nie tylko na zębach stałych, ale także mlecznych. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i trwa kilkanaście minut. 

Zaliczamy go do zabiegów mających na celu usuwanie kamienia i osadów nazębnych. W wyniku nieodpowiedniej higieny jamy ustnej dochodzi do odkładania się osadu nazębnego. Pod wpływem związków mineralnych obecnych w ślinie płytka nazębna utwardza się i z niej powstaje kamień nazębny. Powstałe w ten sposób złogi można usunąć jedynie poprzez profesjonalne czyszczenie w gabinecie stomatologicznym skalerem ultradźwiękowym. 

Jeden z najbardziej popularnych zabiegów profilaktycznych. Jego celem jest przywrócenie zębom blasku, naturalnego wybielenia oraz gładkości. Dzięki użyciu cukrowego piasku o niskiej gradacji higienistka pozostawi Twoje zęby wolne od płytki bakteryjnej. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny, trwa kilka minut. Piaskowanie przywraca zębom naturalną biel, gładkość oraz połysk.

MEDIN KLINIKA

Pakiet higienizacyjny

Standardowym zabiegiem poprzedzającym każde leczenie stomatologiczne jest wykonanie przez dyplomowane higienistki stomatologiczne profesjonalnej higienizacji jamy ustnej. Oczyszczanie zębów jest konieczne, aby lekarz mógł wykonać poprawne odbudowy zębów. Podczas zabiegu usuwamy szkodliwą płytkę bakteryjną (zwaną biofilmem) z zębów i dziąseł. Biofilm nazębny stanowi zagrożenie – jest niezauważalny i niewyczuwalny dla Pacjenta, to główna przyczyna ubytków zęba i chorób dziąseł. W konsekwencji może on doprowadzić nawet do utraty zębów.

W skład pełnego pakietu higienizacyjnego wchodzą:

Oprócz poprawy zdrowia i estetyki, podczas każdego zabiegu wykwalifikowana higienistka udzieli wskazówek:

MEDIN KLINIKA

Profesjonalna higienizacja według protokołu GBT

W naszej klinice wykonujemy zabieg higienizacji według protokołu GBT, który zrewolucjonizował profilaktykę stomatologiczną. Guided Biofilm Therapy to rozwiązanie wspierające zarządzanie biofilmem w profesjonalnej profilaktyce. Indywidualna diagnoza i ocena ryzyka połączona z minimalnie inwazyjnym zabiegiem prowadzi do uzyskania optymalnych rezultatów. Zabiegom higienizacyjnym towarzyszy instruktaż higieny jamy ustnej oraz indywidualnie dobrane szczotki i artykuły pomocnicze w codziennej higienie jamy ustnej.

MEDIN KLINIKA

Dlaczego warto wybrać Medin klinikę

Medin Klinika to miejsce, gdzie Pacjent – jego zdrowie i komfort – są najważniejsze. Naszym Pacjentom zapewniamy najlepsze możliwe warunki pobytu, pełne bezpieczeństwo zabiegów oraz wyjątkowo troskliwą opiekę ze strony doświadczonych lekarzy i pielęgniarek. 

Po zabiegach, Pacjenci odpoczywają w komfortowych prywatnych pokojach, urządzonych ze staranną precyzją i dbałością o szczegóły.
Każdy pokój posiada:
W pokoju wybudzeń przebywać wraz z Pacjentem mogą również najbliższe osoby, z myślą o nich wstawiliśmy wygodne kanapy. To wszystko w połączeniu z innowacyjnymi metodami medycznymi, nowoczesnym sprzętem i technologią stosowaną podczas zabiegu zapewnia Pacjentowi najwyższą jakość leczenia.
Poprzedni
Następny
Na miejscu oddajemy do dyspozycji Pacjentów zaplecze diagnostyczne w postaci m.in pracowni endoskopowej, laboratorium analitycznego – w którym każdy Pacjent Medin Kliniki otrzymuje 20% rabatu na badania.
Nasz zespół lekarzy i specjalistów składa się z doskonałych praktyków, którzy wykonują swój zawód z pasją i zamiłowaniem, którzy pracują na światowej klasy sprzęcie medycznym.
MEDIN KLINIKA

Finansowanie i płatności ratalne MediRaty

Szanowny Pacjencie,

informujemy, że wszystkie komercyjne usługi naszej placówki mogą być realizowane bez angażowania środków finansowanych „z góry” i opłacane w dogodnych ratach. 

MediRaty to ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych, który ułatwia realizację optymalnego planu leczenia i dostęp do bogatych procedur medycznych. 

Mediraty