Diagnostyka

RTG i tomografia zębów w Medin Klinice w Opolu

Diagnostyka stomatologiczna

Diagnostyka jest jednym z najważniejszych elementów w procesie leczenia każdego Pacjenta. To obecnie standard nowoczesnej stomatologii, pozwalający na skuteczne rozpoznanie chorób jamy ustnej. 

Badania obrazowe wykorzystuje się z powodzeniem w:

Diagnostyka stomatologiczna

Pracownia rentgenowska Medin Kliniki w Opolu

Jakie rodzaje zdjęć rentgenowskich wykonujemy?

Pacjenci zgłaszający się do naszej placówki już podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej są poddawani szczegółowej diagnostyce. Tylko dokładne badanie obrazowe oraz wiedza współpracujących z nami specjalistów, umożliwia zdiagnozowanie problemu, sprawdzenie stanu zębów, tkanek miękkich oraz kości, a także dobranie właściwej metody leczenia. Dopiero po tym ustalamy cały plan leczenia, którego celem jest złagodzenie dolegliwości bólowych i zapobieganie powstawaniu kolejnych schorzeń.

Zdjęcia wydajemy na płycie CD do użytku Pacjenta, bądź na jego prośbę wysyłamy drogą mailową.

Zdjęcie pantomograficzne

Zdjęcie pantomograficzne umożliwia zweryfikowanie na jednym ujęciu całego uzębienia. Obraz z RTG ukazuje również stawy skroniowo-żuchwowe i zatokę szczękową, co jest niezbędne w diagnostyce chirurgii stomatologicznej oraz implantologii.

Zdjęcie cefalometryczne

Tego typu zdjęcie pokazuje tkanki miękkie twarzy, a także zatoki przynosowe i podniebienie twarde. Współpracujący z nami ortodonci wykorzystują obraz z badania diagnostycznego do prawidłowej oceny wad zgryzu oraz dobrania właściwej metody korekcji.

Zdjęcie punktowe

Punktowe badanie obrazowe umożliwia zobaczenie poszczególnych zębów i korzeni – w tym przebieg kanałów. Zdjęcia punktowe mają wszechstronne zastosowanie, m.in. w endodoncji czy usuwaniu zębów zatrzymanych i wszystkich zmian okołowierzchniowych zębów.

Tomografia komputerowa

Najdokładniejsze badanie w diagnostyce stomatologicznej, które ukazuje tkanki i gęstość kości w trójwymiarze. Jest ono przeprowadzane w ramach przygotowania do zabiegów specjalistycznych, wymagających precyzji.

Chcesz umówić się na rentgen stomatologiczny?

Skontaktuj się z nami:

Zdjęcia RTG i panoramiczne Zębów w Medin Klinice

Dlaczego warto wybrać naszą placówkę w Opolu?

Naszą pracownię wyposażyliśmy w wysokiej klasy sprzęt, którego atutami są: 

Zapewniamy wysoki komfort podczas całego badania diagnostycznego oraz późniejszego leczenia. Przygotowując się do wizyty w naszej gabinecie, nie trzeba się martwić. Zespół stomatologów, z którymi współpracujemy w Medin Klinka, do wszystkich Pacjentów podchodzi z troską i zrozumieniem.

RTG zębów