Bariatria

Chirurgiczne leczenie otyłości

Czym zajmuje się chirurgia bariatryczna?

Pacjentami naszego centrum leczenia otyłości są zwykle osoby borykające się z problemem nadmiernych kilogramów, z którymi nie są w stanie sobie samodzielnie poradzić. Wykwalifikowana kadra lekarzy specjalistów otacza opieką każdego, kto chce zmienić swoje życie i skorzystać z rozwiązania, jakim jest operacja bariatryczna.

Głównym wskazaniem do przeprowadzenia takiego zabiegu jest BMI powyżej 40. U niektórych Pacjentów można ją wykonać także wtedy, gdy BMI wynosi 30. Wszystko zależy bowiem od kondycji danego chorego oraz jego indywidualnych predyspozycji do tycia. 

Chirurgia bariatryczna pozwala na skuteczne leczenie otyłości. Polega ona przede wszystkim na zmniejszeniu objętości żołądka, dzięki czemu Pacjent, który poddał się operacji, dostarcza do swojego organizmu mniejszą liczbę kalorii. To z kolei wpływa na redukcję masy ciała. 

Prawidłowo przeprowadzona operacja bariatryczna oraz późniejsza rekonwalescencja pozwala znacząco poprawić komfort życia.

Leczenie otyłości

Lekarze Centrum leczenia otyłości w Medin Klinice

Zarezerwuj konsultację u naszego lekarza bariatry!

W naszym centrum medycznym mogą Państwo liczyć na profesjonalne podejście do każdego Pacjenta, które gwarantuje doświadczony lekarz bariatra. 

Na podstawie wywiadu, a także licznych badań ocenia on, czy dana osoba, która zgłasza się z problemem otyłości, kwalifikuje się do przeprowadzenia zabiegu. W tej kwestii kluczowa jest ocena stanu zdrowia Pacjenta oraz jego motywacji do zmiany stylu życia. 

Jeśli lekarz uzna, że chirurgiczne leczenie otyłości jest możliwe, to dobierany jest zabieg, pozwalający skutecznie poradzić sobie z problemem nadmiernych kilogramów.

Chirurg ogólny, chirurg naczyniowy, bariatra

Koszt konsultacji:

250 zł

Rejestracja:

77 300 00 88

Dariusz Sokołowski - ZnanyLekarz.pl
Dariusz Sokołowski - bariatra w Medin Klinika Opole

Kalkulator BMI

Podaj nam swój wzrost i wagę – te dane są nam niezbędne do obliczenia Twojego wyniku BMI.

Twoja płeć:

Leczenie nadwagi i otyłości w poradni bariatrycznej

W Medin Klinice stosujemy odpowiednio dopasowane do potrzeb Pacjenta techniki bariatryczne. Specjalizujemy się w najbardziej efektywnych metodach walki z otyłością. Skutkiem proponowanych przez nas rozwiązań jest nie tylko utrata kilogramów, ale także utrzymanie prawidłowej wagi przez długi czas 

Nasz wyspecjalizowany zespół, złożony z lekarzy bariatrów, psychologów oraz dietetyków dobierze odpowiednią metodę leczenia i pomoże przygotować się do operacji, a następnie przejść okres rekonwalescencji.

Jeśli borykasz się z problemem otyłości i chcesz skorzystać z możliwości, jakie daje nowoczesna bariatria, centrum medyczne Medin Klinika czeka na Ciebie!

Zabiegi w poradni bariatrycznej Medin Kliniki

W Medin Klinice oferujemy:

Poradnia bariatryczna Medin Kliniki oferuje przeprowadzenie dwóch rodzajów zabiegów: endoskopową implantację balonu żołądkowego oraz endoskopową plastykę żołądka przy użyciu nowatorskiej metody OverStitch™.

Endoskopowa implantacja balonu żołądkowego (BIB)

Bariatryczne leczenie otyłości za pomocą balonu żołądkowego to najmniej inwazyjna metoda. Polega ona na wprowadzeniu do wnętrza żołądka specjalnego balonu, napełnionego powietrzem lub solą fizjologiczną. Dzięki tej zawartości jest on w pełni bezpieczny dla zdrowia Pacjenta.

Główną funkcją balona jest wypełnienie przestrzeni w żołądku, co zapewnia uczucie sytości. Chory, u którego został on założony, je zdecydowanie mniej, a tym samym chudnie.

Endoskopowa plastyka żołądka (ESG) przy użyciu OverStitch™

Leczenie otyłości za pomocą endoskopowej plastyki żołądka OverStitch™ pozwala z kolei na zmniejszenie go nawet o ponad 60%. Efekty tego zabiegu są takie same, jak w przypadku balonikowania, czyli Pacjent po operacji je mniejsze ilości jedzenia.

Endoskopowe zmniejszenie żołądka jest niezwykle nowatorskie, gdyż pozwala na wprowadzenie do przewodu pokarmowego Pacjenta specjalnego systemu szyjącego, bez konieczności wykonywania dużych nacięć, po których mogłyby zostać nieestetyczne blizny.

Konsultacje bariatryczne

Umów się na spotkanie z indywidualnym opiekunem ds. obsługi Pacjenta!

Rozważasz leczenie bariatryczne? Nie wiesz, jaka metoda walki z otyłością okaże się u Ciebie skuteczna? Skontaktuj się z naszym indywidualnym opiekunem ds. obsługi Pacjenta – Magdaleną Konopacką, która odpowie na wszystkie Twoje pytania i zaprezentuje najlepszy plan kuracji.

Bariatria w Medin Klinice w Opolu

Dlaczego warto wybrać leczenie otyłości w naszym centrum medycznym?

Centrum leczenia otyłości w Medin Klinice jest miejscem, w którym wszyscy Pacjenci, walczący z nadmiernymi kilogramami, otrzymają niezbędną pomoc oraz fachowe wsparcie. Zatroszczymy się także o Ciebie na późniejszym etapie walki o zdrowie i dobre samopoczucie. Operacja bariatryczna jest bowiem tylko początkiem wszystkich zmian.

Po zabiegu nasi Pacjenci są otoczeni opieką bariatry, dietetyka oraz psychologa. Przewożeni są do prywatnej sali pooperacyjnej, wyposażonej w:

  • system przywoławczy,
  • własną łazienkę, 
  • klimatyzację, 
  • wygodne łóżko,
  • szybkie Wi-Fi,
  • telewizor z dostępem do Netflixa.

Pierwsze dni po operacji są najczęściej dość trudne głównie ze względu na konieczność przyjmowania pokarmów w formie płynnej. Chorzy muszą także nauczyć się właściwie bilansować swoją codzienną dietę oraz obliczać liczbę przyjmowanych na co dzień kalorii. Jednak dzięki wsparciu naszych specjalistów nie jest to problemem.

Operacja bariatryczna pozwoli Ci skutecznie zrzucić zbędne kilogramy, a jeśli będziesz stosować zalecenia lekarzy, to utrzymasz osiągnięty efekt. Włączając do codziennego życia zdrową dietę oraz regularną aktywność fizyczną poprawisz swoje zdrowie, oraz poczujesz się zdecydowanie lepiej.

Previous slide
Next slide

Na miejscu oddajemy do dyspozycji Pacjentów zaplecze diagnostyczne w postaci m.in pracowni endoskopowej, laboratorium analitycznego – w którym każdy Pacjent Medin Kliniki otrzymuje 20% rabatu na badania.