Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna w Medin Klinice w Opolu

Chirurgia w stomatologii

W Medin Klinice wykonujemy kompleksowo różnorodne zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej, od całkowicie bezbolesnego usunięcia zęba, po skomplikowane, specjalistyczne procedury rekonstrukcji kości czy plastyki dziąseł. Każde leczenie poprzedzamy precyzyjną diagnostyką, która w całości może zostać przeprowadzona w naszej pracowni RTG. 

Nasi chirurdzy stomatologiczni realizują zabiegi w sposób delikatny i bezbolesny. Zależy nam na Twoim komforcie, skróceniu czasu gojenia, zachowaniu zdrowych tkanek i późniejszej rekonstrukcji. 

Pacjentów otaczamy szczególną opieką, tak by cały proces zakończył się sukcesem.

Chirurg stomatologiczny

Zabiegi wykonywane przez chirurgów stomatologicznych Medin Kliniki w Opolu

Profesjonalne usługi stomatologii chirurgicznej

Chirurgia szczękowa to specyficzna dziedzina medycyny, która wymaga zarówno przygotowania stomatologicznego, jak i ogólnochirurgicznego. Nasi specjaliści mają niezbędne doświadczenie, zdobyte przez lata pracy z Pacjentami. Przeprowadzają zarówno proste zabiegi, takie jak ekstrakcja zęba, jak i bardziej skomplikowane procedury medyczne.

Resekcja wierzchołka korzenia

Taka resekcja polega na odcięciu korzenia wraz ze zmianą, co ma na celu zatrzymanie rozwoju choroby. Wskazaniem do jej wykonania jest m.in. pozostawienie w zębie kawałka złamanego narzędzia oraz niedopełnienie kanału.

Hemisekcja

W ramach zabiegu odseparowujemy koronę i korzeń zęba, w którym występuje stan zapalny i nieodwracalne zmiany. Dzięki temu zachowujemy zdrową część zęba, gdzie można umieścić implant. Hemisekcję wykonuje się, gdy wcześniejsze próby leczenia nie przynoszą oczekiwanego rezultatu.

Ekstrakcje zębów

Przeprowadzamy zabiegi ekstrakcji zębów, których już nie da się uratować. Usunięcie ich jest konieczne także w przypadku zębów złamanych lub zatrzymanych, jak również w toku przygotowania do leczenia ortodontycznego i protetycznego.

Innym, często przeprowadzanym zabiegiem, jest ekstrakcja tzw. zębów mądrości. Gdy są niewłaściwie umiejscowione, naciskają na pozostałe zęby. W takim przypadku niezbędne jest ich usunięcie, aby nie wpływały negatywnie na zgryz. Ósemki bardzo często są także zepsute, dlatego konieczna jest ekstrakcja, aby choroba nie przenosiła się na pozostałe zęby.

Pozostałe usługi

Poza wymienionymi zabiegami w naszym gabinecie realizujemy także:

Nasz zespół chirurgów stomatologów zaplanuje dla Ciebie

kompleksowe leczenie!

Umów się na konsultację

Wizyty u sprawdzonych chirurgów szczękowych z opola

Dlaczego warto korzystać z zabiegów chirurgicznych w Medin Klinice?

Pracujemy wyłącznie na sprawdzonym i niezawodnym sprzęcie. Dzięki niemu nasi Pacjenci mogą bez obaw powierzyć nam troskę o swoje uzębienie. Każdy zabieg jest wykonywany przez doświadczonego i wykwalifikowanego chirurga stomatologa, w odpowiednim znieczuleniu, co minimalizuje nieprzyjemne odczucia.

Duży komfort Pacjenta

Podczas zabiegów chirurgicznych najważniejsze jest dla nas Twoje dobre samopoczucie. Trafiasz pod dobrą opiekę.

Leczymy trudne przypadki

Zajmujemy się usuwaniem zatrzymanych ósemek oraz całą gamą innych zabiegów chirurgicznych.

Leczymy bez bólu

Zabiegi mogą odbywać się w znieczuleniu miejscowym bądź ogólnym (aplikowanym przez lekarza anestezjologa).

Posiadamy centrum diagnostyczne

Dysponujemy własną pracownią rentgenowską, z najbezpieczniejszą aparaturą do diagnostyki obrazowej.

Stomatologia chirurgiczna w Opolu

Precyzyjne planowanie zabiegów

Zakres świadczonych przez nas usług z chirurgii stomatologicznej jest bardzo szeroki. Wszystkie zabiegi poprzedzone są szczegółową diagnostyką w celu dobrania odpowiednich metod leczenia, które pozwolą rozwiązać problemy zgłaszane przez pacjentów. W naszej pracowni wykonujemy zdjęcia stawów skroniowo-żuchwowych, a także RTG zębów. Dzięki nim nasi chirurdzy stomatolodzy doskonale wiedzą, co dzieje się wewnątrz zębów.

Leczenie przeprowadzane jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Rodzaj narkozy jest wspólną decyzją chorego i zajmującego się nim eksperta.

Wszyscy nasi Pacjenci z Opola otrzymują szereg zaleceń, jak postępować po wykonanym zabiegu. Są także otoczeni opieką specjalisty, który na wizytach kontrolnych ocenia, czy przebieg rekonwalescencji jest prawidłowy. Służymy pomocą i radą w każdej sytuacji. Dbamy o to, aby każda osoba, która nas odwiedza, miło wspominała wizytę w naszej placówce. 

Leczenie u chirurga szczękowego w Opolu