Leczenie otyłości balonem żołądkowym

MEDIN KLINIKA

Dlaczego balon żołądkowy?

Balon żołądkowy to miękki, silikonowy balon, który jest umieszczany w żołądku Pacjenta. Dzięki częściowemu wypełnieniu solą fizjologiczną, powoduje uczucie sytości oraz pełności po zjedzeniu dużo mniejszego – niż do tej pory, posiłku.

Jest to opracowana w USA metoda niechirurgiczna, co oznacza brak nacięć, szwów, blizn i modyfikacji anatomicznych. Zabieg jest bezoperacyjny i w pełni odwracalny – balon w każdym momencie terapii można usunąć.
Balon w żołądku

Zabieg pod nadzorem DR N. MED. DARIUSZA SOKOŁOWSKIEGO

Dr n. med. Dariusz Sokołowski to znakomity i doświadczony specjalista w zakresie chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej, chirurg bariatra, ordynator oddziału chirurgii ogólnej w Oleśnie, który przeprowadzania operacji odchudzających uczył się we Francji.

KONSULTACJE:

Dni

poniedziałek: 15:00-20:00

Koszt konsultacji:

200 zł

Rejestracja:

77 300 00 88

MEDIN KLINIKA

W Medin Klinice oferujemy:

Leczenie i zabiegi wykonywane na najwyższym poziomie

Konsutacje chirurga bariatry

Endoskopowa implantacja balonu żołądkowego

(BIB)

Endoskopowa plastyka żołądka (ESG)

przy użyciu OVERSTITCH™

MEDIN KLINIKA

Jakie efekty daje balon żołądkowy?

Metoda jest bardzo skuteczna, a Pacjenci tracą nawet 15-20 kg w ciągu 6 miesięcy od założenia balonu. Utrata wagi rozpoczyna się dość szybko, gdyż już w pierwszych 3 miesiącach kuracji. Wynik jest imponujący – ale warto pamiętać, że sam zabieg założenia balonu żołądkowego nie kończy procesu odchudzania. Umieszczenie balona w żołądku to pierwszy krok – przełomowy, ale muszą mu towarzyszyć działania ze strony Pacjenta. Zdrowe podejście do jedzenia i odpowiednio zbilansowana dieta, uprawianie sportu – to czynniki od których zależeć będzie finalna utrata wagi. 

Oferujemy również wsparcie ze strony dietetyka oraz psychologa, dzięki temu Pacjent będzie miał możliwość trwale zmienić swoje nawyki żywieniowe i rozpocząć nowy – zdrowy etap w swoim życiu.

Umiejscowienie balonu nie jest zabiegiem inwazyjnym i trwa nie więcej niż 30 minut. Zabieg przeprowadza się w krótkotrwałym znieczuleniu ogólnym, więc pacjent nie odczuwa dyskomfortu. Po zabiegu Pacjent pozostaje kilka godzin w klinice na obserwacji.

MEDIN KLINIKA

Szczegóły zabiegu

Zabieg polega na wprowadzeniu niewielkiego, pustego balonika do żołądka w ramach zabiegu endoskopowego (doustnie). Balon niezwłocznie napełniany jest jałowym roztworem soli fizjologicznej. Wykonany jest ze specjalnego tworzywa, odpornego na działanie kwasów trawiennych oraz wyposażony jest w zwór samozamykający. Balon zmniejsza maksymalną objętość żołądka i sprawia, że Pacjent czuje się syty nawet po spożyciu małego posiłku. 

Balon umieszczany jest w żołądku na 6 lub 12 miesięcy, o wyborze okresu na jaki zakładany jest balon decyduje Pacjent po konsultacji z lekarzem. Po tym czasie zostaje usunięty endoskopowo.

Pierwsze dni po zabiegu mogą być trudne. Uczucie dyskomfortu, skurcze, biegunka i nudności – to normalna reakcja organizmu, żołądek musi się przyzwyczaić do balonu. Po kilku dobach dolegliwości mijają, a Pacjent ze zdumieniem odkrywa, że najada się do syta znacznie mniejszymi porcjami niż dotychczas.

MEDIN KLINIKA

Kwalifikacja do zabiegu

Balon żołądkowy sprawdzi się u osób na otyłością i nadwagą, u których dieta, zwiększenie aktywności fizycznej, farmakoterapia nie przynoszą efektu. Jest to zabieg szczególnie polecany dla osób z BMI (indeks masy ciała) powyżej 27 do 40. 

Często stosuje się też balon żołądkowy w przypadku chorych z otyłością olbrzymią – może poprzedzać zabieg operacyjny – wstępna redukcja masy ciała przed bardziej skomplikowaną operacją bariatryczną zmniejsza ryzyko związanych z nią powikłań. 

W pierwszej kolejności Pacjent, który jest zainteresowany tą metodą leczenia otyłości kierowany jest na wizytę konsultacyjną do lekarza bariatry. Na takiej wizycie lekarz ocenia stan zdrowia Pacjenta, przeprowadza wywiad, kieruje na badania diagnostyczne. Po pozytywnym przejściu kwalifikacji, Pacjent zostaje umówiony na zabieg założenia balonu żołądkowego.
Usunięcie balona żoładkowego
MEDIN KLINIKA

Ile kosztuje założenie balonu żołądkowego?

Całkowity koszt założenia balonu żołądkowego na 6 miesięcy wynosi 6900 zł, a na 12 miesięcy 9900 zł. Istnieje możliwość płatności ratalnej w programie MediRaty.

Cena, oprócz samego zabiegu założenia balonu, zawiera:

Dodatkowy cennik:
MEDIN KLINIKA

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

Z przyjemnością na wszystkie odpowiemy

MEDIN KLINIKA

Dlaczego warto wybrać Medin klinikę

Medin Klinika to miejsce, gdzie Pacjent – jego zdrowie i komfort – są najważniejsze. Naszym Pacjentom zapewniamy najlepsze możliwe warunki pobytu, pełne bezpieczeństwo zabiegów oraz wyjątkowo troskliwą opiekę ze strony doświadczonych lekarzy i pielęgniarek. 

Po zabiegach, Pacjenci odpoczywają w komfortowych prywatnych pokojach, urządzonych ze staranną precyzją i dbałością o szczegóły.
Każdy pokój posiada:
W pokoju wybudzeń przebywać wraz z Pacjentem mogą również najbliższe osoby, z myślą o nich wstawiliśmy wygodne kanapy. To wszystko w połączeniu z innowacyjnymi metodami medycznymi, nowoczesnym sprzętem i technologią stosowaną podczas zabiegu zapewnia Pacjentowi najwyższą jakość leczenia.
Poprzedni
Następny
Na miejscu oddajemy do dyspozycji Pacjentów zaplecze diagnostyczne w postaci m.in pracowni endoskopowej, laboratorium analitycznego – w którym każdy Pacjent Medin Kliniki otrzymuje 20% rabatu na badania.
Nasz zespół lekarzy i specjalistów składa się z doskonałych praktyków, którzy wykonują swój zawód z pasją i zamiłowaniem, którzy pracują na światowej klasy sprzęcie medycznym.
MEDIN KLINIKA

Finansowanie i płatności ratalne MediRaty

Szanowny Pacjencie,

informujemy, że wszystkie komercyjne usługi naszej placówki mogą być realizowane bez angażowania środków finansowanych „z góry” i opłacane w dogodnych ratach. 

MediRaty to ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych, który ułatwia realizację optymalnego planu leczenia i dostęp do bogatych procedur medycznych. 

Mediraty