Leczenie otyłości balonem żołądkowym

Leczenie otyłości balonem żołądkowym

Dlaczego balon żołądkowy?

W Medin Klinice specjalizujemy się w leczeniu otyłości poprzez zabieg założenia balonu żołądkowego. To skuteczny sposób, który pozwala pozbyć się zbędnych kilogramów. Stanowi bezpieczniejszą i mniej inwazyjną alternatywę dla klasycznej operacji bariatrycznej.

Nasz wykwalifikowany zespół specjalistów zadba o Twoje bezpieczeństwo i komfort oraz udzieli Ci wszelkich zaleceń związanych z dalszą rekonwalescencją. Jeśli borykasz się z problemem otyłości i nie wiesz, jak sobie z nim poradzić, poddanie się zabiegowi balonikowania żołądka może być rozwiązaniem właśnie dla Ciebie.

Balon w żołądku

Zabieg aplikacji balonu żołądkowego w Medin Klinice

W Medin Klinice oferujemy:

Lekarze Medin Kliniki specjalizują się w zabiegu polegającym na umieszczeniu miękkiego, silikonowego balonu w żołądku Pacjenta zmagającego się z otyłością. Dzięki temu chory odczuwa sytość zdecydowanie wcześniej, niż zazwyczaj ma to miejsce podczas spożywania posiłków – je mniej, a tym samym chudnie.

Balonikowanie żołądka przeprowadza się w krótkotrwałym znieczuleniu ogólnym, więc Pacjent nie odczuwa dyskomfortu. Cały proces trwa około 30 minut.

Szczegóły zabiegu

Podczas  nieinwazyjnego zabiegu do wnętrza jamy brzusznej za pomocą gastroskopu wprowadzany jest specjalny balon żołądkowy (o objętości ok. 700 ml). Następnie napełnia się go powietrzem lub solą fizjologiczną. Dzięki temu żołądek znacząco zmniejsza swoją objętość. 

Pierwsze dni po zabiegu mogą być trudne. Uczucie dyskomfortu, skurcze, biegunka i nudności – to normalna reakcja organizmu, który musi się przyzwyczaić do balonu. Po kilku dobach dolegliwości mijają, a Pacjent ze zdumieniem odkrywa, że najada się do syta znacznie mniejszymi porcjami niż dotychczas.

Balon pozostaje w żołądku przez 6 do 12 miesięcy. W tym czasie zadaniem Pacjenta jest wypracowanie zupełnie nowych nawyków żywieniowych. 

Chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegu zmniejszania żołądka metodą balonu żołądkowego?

Chirurg ogólny, chirurg naczyniowy, bariatra

Koszt konsultacji:

200 zł

Rejestracja:

77 300 00 88

Balon żołądkowy – efekty

Czego można spodziewać się po zabiegu balonikowania żołądka?

Leczenie otyłości balonem żołądkowym daje świetne efekty u osób, które przestrzegają zaleceń lekarza i dietetyka. Nowy styl życia powinien obejmować przede wszystkim regularne posiłki o określonej kaloryczności. 

Metoda aplikacji balonu żołądkowego jest bardzo skuteczna, a Pacjenci tracą nawet 15–20 kg w ciągu pierwszych 6 miesięcy. Wynik jest imponujący, ale warto pamiętać, że sam zabieg założenia balonu żołądkowego nie kończy procesu odchudzania. Umieszczenie balona w żołądku to pierwszy krok – przełomowy, ale muszą mu towarzyszyć działania ze strony Pacjenta. Zdrowe podejście do jedzenia i odpowiednio zbilansowana dieta, uprawianie sportu – to czynniki, od których zależeć będzie finalna utrata wagi. 

W Medin Klinice oferujemy również wsparcie ze strony dietetyka oraz psychologa. Dzięki temu Pacjent będzie miał możliwość trwale zmienić swoje nawyki żywieniowe i rozpocząć nowy, zdrowy etap w swoim życiu.

Kto może poddać się zabiegowi?

Balonikowanie żołądka jest zalecane przede wszystkim w przypadku Pacjentów o BMI od 27 do 40, którzy nie potrafią panować nad napadami głodu i przyjmują zbyt dużo kalorii. W efekcie ich masa ciała nieustannie wzrasta, mimo podejmowanych prób korzystania z diet, aktywności fizycznej czy farmakoterapii.

Metoda ta jest stosowana również u bardzo otyłych Pacjentów z BMI większym niż 60. To pierwszy krok przygotowujący do chirurgicznej operacji zmniejszania żołądka. Wykonuje się ją bowiem dopiero po osiągnięciu odpowiedniej wagi, gdyż w przeciwnym razie może być groźna dla życia.

Więcej o kwalifikacji do zabiegu opowie Ci koordynator ds. pacjentów bariatrycznych: Zadzwoń pod numer: 733 299 688

Kalkulator BMI

Podaj nam swój wzrost i wagę – te dane są nam niezbędne do obliczenia Twojego wyniku BMI.

Twoja płeć:

Przeciwwskazania do balonikowania

Nie każdy może poddać się zabiegowi zakładania balonika w żołądku.

Przeciwwskazaniami są przede wszystkim wszelkie nieprawidłowości w obrębie układu pokarmowego. Nie można go przeprowadzić u osób, które wcześniej poddawały się operacjom gastrycznym oraz cierpią na choroby nowotworowe. Metody tej nie stosuje się także u kobiet w ciąży czy podczas karmienia piersią. Ponadto zastrzegamy sobie prawo do odmówienia zabiegu u Pacjentów z zaburzeniami psychicznymi, uzależnionych od alkoholu oraz leków. 

Niektóre z przeciwwskazań mogą być przejściowe, a po ich ustąpieniu chory może zakwalifikować się do leczenia.

Konsultacje bariatryczne

Umów się na spotkanie z indywidualnym opiekunem ds. obsługi Pacjenta!

Rozważasz leczenie bariatryczne? Nie wiesz, jaka metoda walki z otyłością okaże się u Ciebie skuteczna? Skontaktuj się z naszym indywidualnym opiekunem ds. obsługi Pacjenta – Magdaleną Konopacką, która odpowie na wszystkie Twoje pytania i zaprezentuje najlepszy plan kuracji.

Balonikowanie żołądka w Medin Klinice w Opolu

O czym trzeba pamiętać po zabiegu?

Każdy Pacjent decydujący się na skorzystanie z zabiegu umieszczenia balonu żołądkowego zostaje objęty profesjonalnym wsparciem i opieką specjalistów, od których otrzymuje dokładne wskazówki i wytyczne. Jednym z nich jest spożywanie niewielkich ilości pokarmu, 6–7 razy dziennie, w trakcie całego procesu rekonwalescencji.

Po upływie 6 do 12 miesięcy (okres ten ustala się indywidualnie z lekarzem) Pacjent jest poddawany endoskopowemu usunięciu balona.

Endoskopowe zmniejszenie żołądka – cena

Ile kosztuje założenie balonu żołądkowego?

Całkowity koszt założenia balonu żołądkowego na 6 miesięcy wynosi 7400 zł, a na 12 miesięcy 9900 zł. Istnieje możliwość płatności ratalnej w programie MediRaty.

Cena zawiera przeprowadzenie zabiegu założenia balonu oraz:

Dodatkowy cennik:

Wszystkim Pacjentom korzystającym z leczenia otyłości w naszej klinice oferujemy 20% zniżki na badania laboratoryjne w każdym punkcie ŚLA w Polsce.