Psychologia

Prywatne wizyty u psychologów Medin Kliniki w Opolu

Jakie problemy pomaga rozwiązać nasz psycholog z Opola?

Dobry psycholog w Opolu koncentruje się na indywidualnych potrzebach Pacjenta i dba o ich samopoczucie oraz komfort psychiczny. Pomaga rozwiązać problemy egzystencjalne i zawodowe, a także kryzysy rodzinne, wynikające z rozstań i rozwodów, trudności wychowawczych czy też śmierci bliskich. Dzięki psychoterapii można również leczyć różnorodne zaburzenia, między innymi:

Psycholog w Medin Klinika Opole

Za sprawą specjalistycznego wsparcia psychologa Pacjent jest w stanie lepiej poradzić sobie ze stresem oraz wieloma innymi zaburzeniami natury psychicznej. Terapia jest skuteczna również przy zwalczaniu różnorodnych dolegliwości psychosomatycznych, między innymi alergii, migren, zaburzeń snu i zaburzeń funkcjonowania układu trawiennego. W efekcie Pacjent doświadcza znacznej poprawy jakości życia i jest w stanie lepiej funkcjonować zarówno na płaszczyźnie osobistej, jak i zawodowej.

„Jako psycholog mam poczucie misji i pomimo wielu możliwości rozwoju zawodowego spoza branży psychologicznej, czuję, że nie byłbym spełniony życiowo. Pomoc drugiej osobie jest moją pasją i poczuciem obowiązku.”

Psycholog

Koszt konsultacji:

Konsultacja: 180 zł
Konsultacja partnerska: 250 zł

Rejestracja:

506 098 642

Rafał Dryja - ZnanyLekarz.pl
Rafał Dryja - psycholog w Medin Klinika Opole

Oferta naszej poradni psychologicznej

Do kogo kierowana jest pomoc psychologów Medin Kliniki w Opolu?

Z pomocy psychologów w Opolu może skorzystać każda osoba, która czuje, że tego potrzebuje. Potrzeba ta może wynikać zarówno z chęci omówienia aktualnych bolączek życiowych, emocjonalnych lub rodzinnych, jak i woli lepszego zrozumienia swoich potrzeb i mechanizmów rządzących własnym zachowaniem.

Psycholog dziecięcy w Opolu

Psycholog specjalizujący się we współpracy z młodszymi Pacjentami wspiera dziecko oraz jego rodziców lub opiekunów w eliminacji nieprawidłowości i w radzeniu sobie z trudnościami. Pomaga on korygować niepokojące zachowania i tendencje. 

Do problemów, z jakimi warto udać się do psychologa dziecięcego w Opolu prywatnie, należą:

W celu udzielenia pomocy dziecku psycholog stosuje metody odpowiednie dla wieku i etapu rozwoju Pacjenta. Nawiązuje również bliską współpracę z rodzicami lub opiekunami i edukuje ich w zakresie mechanizmów powodujących zaburzenia u dziecka.

Psycholog rodzinny w Opolu

Psycholog może także pomóc w rozwiązywaniu problemów i konfliktów w rodzinie. Jego celem jest wówczas odkrycie źródła kryzysu, odnalezienie sposobu na jego pokonanie i w efekcie odbudowanie nadszarpniętych więzów łączących bliskie osoby. Problemami, których rozwiązanie ułatwia udział w terapii rodzinnej, są między innymi:

a także wszystkie inne sytuacje, w wyniku których cierpi rodzina.

Dzięki skorzystaniu z pomocy psychologa w Opolu członkowie rodziny stają się bardziej wrażliwi na potrzeby innych domowników i nabywają kompetencje niezbędne do skutecznego porozumiewania się i wyrażania swoich emocji w sposób konstruktywny.

Chcesz umówić się na prywatną wizytę u psychologa w Opolu?

Zadzwoń:

Konsultacje u psychologa Medin Kliniki w Opolu

Jak wygląda przebieg pierwszej wizyty?

Do pierwszej wizyty u psychologa w Opolu nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Pacjent powinien szczerze odpowiadać na pytania zadawane przez specjalistę. Może się przy tym zrelaksować, gdyż każde wypowiedziane przez niego w czasie spotkania słowo jest objęte tajemnicą lekarską i z pewnością nie wydostanie się poza ściany gabinetu.

Pierwsza wizyta w gabinecie psychologicznym w Opolu polega na zapoznaniu się specjalisty z Pacjentem i postawieniu wstępnej diagnozy. W jej trakcie określa się zakres terapii, planuje strategię radzenia sobie z przedstawionym problemem i ustala formę oraz zasady spotkań. 

Podczas pierwszej wizyty Pacjent przedstawia swoje oczekiwania i równocześnie zaznajamia się z metodami pracy terapeuty. Stanowi to zapowiedź dalszego procesu. Kolejne spotkania z psychoterapeutą polegają na rozmowie o przeżywanych trudnościach, obszarach życia, w których Pacjent chce wprowadzić zmiany, a także objawach mogących wskazywać na występowanie zaburzeń psychicznych.

Psycholog prywatnie Opole