Alergologia

Poradnia alergologiczna w Opolu

Nie pozwól, aby alergia uprzykrzała Ci życie

Coraz więcej osób zmaga się z różnego rodzaju alergiami, które negatywnie wpływają na ich życie. Obecnie uznaje się je za kolejną chorobę cywilizacyjną, wymagającą pilnej konsultacji ze specjalistą. Nieleczona alergia może prowadzić do spadku jakości życia, a nawet do rozwoju poważnych schorzeń zdrowotnych. 

W naszej placówce medycznej w Opolu Pacjenci mogą przeprowadzić wszystkie niezbędne testy oraz pod opieką alergologa podjąć odpowiednie kroki, mające na celu wyeliminowanie dokuczliwych objawów:

Dobry alergolog w Opolu

Lekarze alergolodzy w Medin Klinice w Opolu

Umów się na wizytę do naszego specjalisty!

Nasz zespół medyków, w tym lekarze specjalizujący się w diagnostyce alergologicznej, zajmują się przeprowadzaniem testów alergicznych, badań spirometrycznych, odczulania, a w przypadku dzieci – leczeniem nawracających chorób, których przyczyną są alergie.

Pacjenci cierpiący na problemy z oddychaniem, łzawienie oczu czy zmagają z uporczywym katarem, powinni umówić się na wizytę do alergologa w Medin Klinice w Opolu. Podstawą do konsultacji lekarskiej są również zdarzenia anafilaktyczne, stanowiące bezpośrednie zagrożenie życia dla osób z alergią.

Alergolog, specjalista chorób wewnętrznych

Koszt konsultacji:

200 zł

Rejestracja:

77 300 00 88

Łukasz Moos - ZnanyLekarz.pl
Łukasz Moos alergolog

Gabinet alergologiczny Medin Kliniki dla mieszkańców województwa opolskiego

Jakie formy diagnostyki i leczenia alergii oferujemy?

Diagnostyka u osób zmagających się z objawami alergii jest najważniejszym etapem w procesie leczenia oraz odczulania u wszystkich naszych Pacjentów z Opola. Szczegółowe badanie, mające na celu ustalenie rodzaju uczulenia oraz jego źródła to szansa na podjęcie odpowiednich działań i zapewnienia chorym dostępu do skutecznych środków farmakologicznych. 

Znajomość przyczyny pojawienia się objawów alergicznych, astmy lub problemów skórnych to pierwszy krok do tego, aby podnieść jakość życia Pacjenta, a w poważnych przypadkach – nawet uratować mu życie.

Testy diagnostyczne

Celem testów alergologicznych, które wykonujemy w naszej placówce w Opolu, jest wykrycie alergenu powodującego pojawienie się nieprzyjemnych objawów. Badanie to pozwala zweryfikować rodzaj uczulenia. Przeprowadzamy: testy punktowe podskórne alergenami wziewnymi, testy z krwi (realizowane w Śląskim Laboratorium Analitycznym), testy skórne istniejących już zmian alergicznych.

W naszej placówce oferujemy:

  • testy skórne punkdtowe do 15 alergentów: 150 zł,
  • testy skórne punktowe do 30 alergenów: 300 zł,
  • każdy dodatkowy alergen: 10 zł.

Spirometria

Spirometria to podstawowe, ale jednocześnie najdokładniejsze badanie przeprowadzane na Pacjentach z podejrzeniem astmy lub zmagających się z chorobą od dłuższego czasu. W Medin Klinice w Opolu określamy stopień zaburzeń przepływu powietrza w drogach oddechowych, a następnie dobieramy odpowiednie leki.

Odczulanie

Pomimo tego, że większość objawów związanych z uczuleniem pojawia się sezonowo, specjalizujemy się w leczeniu alergii za pomocą odczulania. Pacjentom podawana jest niewielka dawka alergenu drogą podjęzykową lub podskórną, co prowadzi do wypracowania na nią tolerancji.

Koszt odczulania w Medin Klinice to 180 zł.

Odzyskaj z nami zdrowie – zapisz się na konsultację do alergologa Medin Kliniki w Opolu

Zarezerwuj termin:

Alergolog dziecięcy w Opolu prywatnie

Alergolog dziecięcy w Medin Klinice – prywatnie

Kiedy należy wybrać się z dzieckiem do alergologa?

Znalezienie dobrego alergologa dziecięcego jest trudne. Dlatego też nasi lekarze wyróżniają się doskonałym podejściem do najmłodszych Pacjentów, zapewniając komfort oraz poczucie bezpieczeństwa podczas każdej wizyty.

Prywatna wizyta u alergologa dziecięcego w naszej placówce w Opolu to szansa na znalezienie przyczyny częstych infekcji u dziecka. Obecnie u dzieci diagnozuje się coraz więcej alergii na tle pokarmowym lub wziewnym, które nieleczone mogą powodować nawracające choroby górnych dróg oddechowych oraz układu pokarmowego. Właściwie przeprowadzone testy alergologiczne to szansa na dobranie odpowiedniej metody leczenia i całkowite wyeliminowanie problemu.

Konsultacja w poradni alergologicznej

Jak wygląda wizyta u alergologa w naszej placówce w Opolu?

Zachęcamy do tego, aby na pierwszą wizytę do alergologa w Medin Klinika odpowiednio się przygotować. Nasi specjaliści będą potrzebowali wglądu we wszystkie dotychczas wykonane badania, a także poproszą o dokładne opisanie wszystkich objawów i częstotliwości ich występowania.

Udzielone informacje pozwolą określić rodzaj badań alergologicznych, na jakie Pacjenci z Opola zostaną skierowani. Szczegółowy wywiad z odwiedzającymi nas osobami to także większa szansa na odpowiednie dobranie leków łagodzących objawy uczulenia.

Poradnia alergologiczna w Medin Klinice w Opolu