Fizjoterapia

Fizjoterapeuci dziecięcy i dla dorosłych w opolu

Z kim pracujemy w naszym gabinecie fizjoterapii?

Fizjoterapia to dział medycyny zajmujący się rozwojem, utrzymaniem oraz przywracaniem zdolności ruchowych. W tym celu nasi specjaliści dobierają odpowiednie metody terapeutyczne, które pozwalają niwelować dolegliwości, z jakimi zgłaszają się Pacjenci.

W naszej placówce mogą Państwo skorzystać z pomocy wykwalifikowanych i doświadczonych fizjoterapeutów z Opola, którzy holistycznie podchodzą do kwestii leczenia zarówno dzieci, jak i młodzieży oraz dorosłych.

Lista dolegliwości, z jakimi przychodzą do nas Pacjenci, jest bardzo długa. Wskazaniem do wizyty jest przede wszystkim ból pleców, kolana, kręgosłupa, stawów, karku, a także zmaganie się z takimi schorzeniami, jak:

Fizjoterapeuta w Opolu

Gabinet fizjoterapii Medin Klinika Opole

Zaufaj naszym specjalistom!

Fizjoterapeuci, z którymi współpracujemy, podchodzą do każdego z ogromną troską i zainteresowaniem. Nieustanne doskonalenie oraz poszerzanie wiedzy o nowoczesne metody terapeutyczne pozwalają zarówno nam, jak i naszym Pacjentom z Opola, cieszyć się świetnymi efektami współpracy.

Konsultacje są dostępne dla osób poszukujących fizjoterapeuty dziecięcego, a także dla dorosłych oraz młodzieży.

Wczesne wykrycie wad postawy ciała i stóp czy przyczyn danego schorzenia pozwala na skuteczne ich zniwelowanie. Ma to ogromny wpływ na komfort życia Pacjentów, dlatego nie warto zwlekać z umówieniem się na wizytę u fizjoterapeutów z Medin Klinika Opole.

Fizjoterapeuta

Koszt konsultacji:

Konsultacja (bez terapii)
30 minut: 100 zł

Konsultacja + terapia
60 minut: 180 zł

Rejestracja:

77 300 00 88

Marta Wodecka - ZnanyLekarz.pl
Marta Wodecka fizjoterapia

Zabiegi realizowane przez naszych fizjoterapeutów z Opola

W Medin Klinice oferujemy:

Terapia manualna

W naszym gabinecie mogą Państwo poddać się przede wszystkim terapii manualnej. Wykorzystuje ona szereg zróżnicowanych technik. Dają one świetne rezultaty w leczeniu różnego rodzaju dolegliwości.

Terapię manualną stosuje się przede wszystkim w przypadku urazów wiązadeł, stawów, a także mięśni. Polega ona najczęściej na masażu, mobilizacji stawów, a także rozciąganiu mięśni. Każdy dobry fizjoterapeuta z Opola, z którym współpracujemy, dobiera częstotliwość oraz intensywność wykonywanych zabiegów do konkretnego przypadku danego Pacjenta.

W ramach uzupełnienia terapii nasz specjalista stosuje plastrowanie dynamiczne.

Igłoterapia

W Medin Klinika mogą Państwo skorzystać z niezwykle skutecznej techniki, jaką jest igłoterapia. Jest ona rozwijana już od ponad czterdziestu lat. Ta metoda odruchowa bazuje na zdolnościach organizmu do samoleczenia oraz samoistnej regulacji.

Igłoterapia jest coraz częściej stosowana także w przypadku sportowców, którzy ulegli kontuzji. Dzięki niej mają oni szansę na odzyskanie dawnej sprawności, a tym samym na powrót do treningów. Igłoterapia jest bezpieczna, a także w pełni naturalna. Jeśli właściwie się ją przeprowadzi, to Pacjent ma dużą szansę na całkowitą rezygnację z leczenia farmakologicznego.

Konsultacja ortopodologiczna

Pozwala na wykrycie oraz wdrożenie odpowiednich metod leczenia schorzeń związanych ze stopami – wszystkie odchylenia w ich prawidłowej budowie oraz postawie mogą bowiem negatywnie wpływać na cały organizm. W razie konieczności Pacjenci są kierowani na wizytę u lekarza podologa.

Chcesz pozbyć się dolegliwości bólowych? Zapraszamy na wizytę u naszych fizjoterapeutów!

Zarezerwuj termin:

Poradnia fizjoterapii Medin Klinika Opole

Jak przygotować się na wizytę?

Wizyta u fizjoterapeuty może być przyjemna, jeśli się do niej dobrze przygotuje. Pierwsze spotkanie z tym specjalistą jest bardzo ważne dla obu stron. Podczas niego Pacjent może poznać dokładnie fizjoterapeutę, w którego ręce się odda. Specjalista z kolei może przeprowadzić szczegółowy wywiad, który będzie miał kluczowe znaczenie w postawieniu odpowiedniej diagnozy i dostosowaniu skutecznego planu terapeutycznego.

Warto wziąć ze sobą wszelkie wyniki badań obrazowych, takich jak RTG czy rezonans magnetyczny. Pozwolą one zdecydowanie lepiej przekonać się, z jakiego rodzaju dolegliwościami zmaga się Pacjent. 

Na prywatną wizytę u fizjoterapeuty w Medin Klinika Opole nie potrzeba skierowania. Wystarczy skontaktować się z nami i umówić się telefonicznie na wybrany termin.

Wybierając się do fizjoterapeuty, warto zadbać o wygodne ubranie, które pomoże się rozluźnić. To z kolei usprawni przeprowadzenie badania. Na jego podstawie zostanie dobrana odpowiednia metoda leczenia, a także opracowany dalszy plan postępowania. Dzięki temu Pacjent ma szansę na to, że uda mu się uporać dolegliwościami.

Fizjoterapeuta prywatnie Opole