Poradnia leczenia bólu

MEDIN KLINIKA

Poradnia leczenia bólu - kiedy najlepiej się zgłosić?

Poradnia leczenia bólu przyjmuje przede wszystkim osoby uskarżające się na ból przewlekły, trwający od dłuższego czasu. 

Jeśli ból utrzymuje się, nasila lub zmienia swój charakter pomimo zwykłego leczenia, warto zgłosić się do naszej poradni. Leczenie bólu przewlekłego to czasochłonny i wymagający proces, jednak odpowiednia pomoc i zaangażowanie Pacjenta może sprawić, że odzyska on radość oraz komfort z codziennego życia. 

Poradnia leczenia bólu Medin Klinika Opole
Specjalista Anestezjologii i Intensywnej Terapii

Koszt konsultacji:

200 zł

Rejestracja:

77 300 00 88

Luay Al Qadi - anestezjolog w Medin Klinika Opole
MEDIN KLINIKA

W Medin Klinice oferujemy:

Leczenie i zabiegi wykonywane na najwyższym poziomie

Konsultacje

Neuroliza

Blokady

Termolezja

MEDIN KLINIKA

Jaką mogę uzyskać pomoc

Przewlekły ból stanowi główną przyczyną obniżenia komfortu życia. Nie skazuj się na cierpienie i skorzystaj z naszej pomocy. W Poradni Leczenia Bólu można uzyskać fachową pomoc lekarską w zakresie leczenia uporczywych dolegliwości bólowych w chorobach nowotworowych i nienowotworowych, w szczególności: 

MEDIN KLINIKA

Jakie wykonujemy zabiegi?

W Medin Klinice przyjmuje dr n. med. Luay Al-Qadi – specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, praktykujący od 25 lat, w tym 20 lat w dziedzinie medycyny bólu. W leczeniu stosuje małoinwazyjne zabiegi zwalczające uporczywe bóle nowotworowe i nienowotworowe poprzez blokady, termolezję i neurolizę chemiczną nerwów oraz splotów nerwowych. 

Poznaj nasze metody leczenia:

BLOKADY

Blokady układu nerwowego przerywają przewodnictwo w nerwach obwodowych, nerwach rdzeniowych, zwojach i splotach nerwowych. W zależności od stosowanych środków znieczulających możliwe jest czasowe lub długotrwałe wyłączenie struktur nerwowych. Długotrwałe wyłączenie przewodnictwa uzyskujemy za pomocą neurolizy chemicznej i termolezji.
Leczenie bólu kręgosłupa Opole
Poradnia leczenia bólu kręgosłupa w Opolu

NEUROLIZA

Neuroliza – to zabieg medyczny polegający na czasowym zniszczeniu włókien nerwowych. Zabieg ten może dotyczyć nerwów obwodowych, zwojów autonomicznych lub włókien czuciowych. Neuroliza podobna jest do blokady nerwu. Różnica polega na tym, że w przypadku neurolizy stosuje się substancje, która powoduje czasowe uszkodzenie danej struktury nerwowej. Tą substancją może być fenol, alkohol etylowy, lub gricerol. Zabieg przeznaczony jest dla osób cierpiących na ból, który nie może być zlikwidowany za pomocą środków farmakologicznych, fizykoterapii, bądź innych metod jego zwalczania. Najczęściej wykonuje się go w leczeniu bólu w chorobach nowotworowych, oraz w opiece paliatywnej. Neurolizę przeprowadza się przy użyciu aparatu RTG. 

TERMOLEZJA

Termolezja – jest najnowszą metodą zwalczania bólu za pomocą prądu o wysokiej częstotliwości fal radiowych. Wyłącza się fragmenty nerwów przewodzących ból. Mówiąc krótko, dzięki termolezji można zlikwidować ból bez trwałego uszkodzenia tkanki nerwowej. Zabieg termolezji wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Decyzję o przeprowadzeniu termolezji nie podejmuje się podczas pierwszej wizyty, która trwa od godziny do półtorej, tylko na kolejnej wizycie. Dużą wagę przykłada się do nawiązania dobrego kontaktu z chorym i uzyskaniu od niego pełnej informacji o charakterze bólu jaki odczuwa (Pacjent proszony jest również o zabranie na wizytę całej dokumentacji medycznej jaką posiada). Zanim wykona się termolezję należy zrobić blokadę diagnostyczną, nazywaną też prognostyczną. Po niej do następnej wizyty Pacjent powinien codziennie notować występowanie bólu oraz jego nasilenie. Siłę bólu ocenia się w umownej skali od 1 do 10. Jedynka oznacza słaby ból, a dziesiątka trudny do zniesienia. Jeżeli blokada da dobre efekty można zastosować termolezję. Podeszły wiek nie stanowi przeszkody do przeprowadzenia zabiegu. 

MEDIN KLINIKA

Cennik

PORADNIA LECZENIA BÓLU
Konsultacja pierwszorazowa
200 zł
Wizyta kontrolna**
150 zł
II wizyta kontrolna**
100 zł
Blokada obwodowa dostawowa
150 zł
I Blokada obwodowa centralna RTG
300 zł
II Blokada obwodowa centralna RTG**
200 zł
I Blokada obwodowa centralna USG
200 zł
II Blokada obwodowa centralna USG**
150 zł
I Neuroliza splotów i zwojów współczulnych RTG
2000 zł
II Neuroliza splotów i zwojów współczulnych RTG**
1500 zł
III Neuroliza splotów i zwojów współczulnych RTG**
1000 zł
I Termolezja nerwów czaszkowych zwojów współczulnych
2500 zł
II Termolezja nerwów czaszkowych zwojów współczulnych**
2000 zł
III Termolezja nerwów czaszkowych zwojów współczulnych**
1500 zł
I Termolezja nerwów obwodowych
2000 zł
II Termolezja nerwów obwodowych**
1500 zł
III Termolezja nerwów obwodowych**
1000 zł
Pozostałe zabiegi Poradni Leczenia Bólu
500 zł

*Podane ceny mają charakter poglądowy. Ostateczna cena może ulec zmianie. Cennik obowiązuje od 1.08.2021 r. W razie Państwa wątpliwości nasza recepcja pozostaje do dyspozycji celem odpowiedzi na wszelkie pytania, pod numerem telefonu 77 300 00 88. 

**Dotyczy leczenia/zabiegów/ wizyt wykonanych w Medin Klinice.
MEDIN KLINIKA

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

Z przyjemnością na wszystkie odpowiemy

MEDIN KLINIKA

Dlaczego warto wybrać Medin klinikę

Medin Klinika to miejsce, gdzie Pacjent – jego zdrowie i komfort – są najważniejsze. Naszym Pacjentom zapewniamy najlepsze możliwe warunki pobytu, pełne bezpieczeństwo zabiegów oraz wyjątkowo troskliwą opiekę ze strony doświadczonych lekarzy i pielęgniarek. 

Po zabiegach, Pacjenci odpoczywają w komfortowych prywatnych pokojach, urządzonych ze staranną precyzją i dbałością o szczegóły.
Każdy pokój posiada:
W pokoju wybudzeń przebywać wraz z Pacjentem mogą również najbliższe osoby, z myślą o nich wstawiliśmy wygodne kanapy. To wszystko w połączeniu z innowacyjnymi metodami medycznymi, nowoczesnym sprzętem i technologią stosowaną podczas zabiegu zapewnia Pacjentowi najwyższą jakość leczenia.
Previous slide
Next slide
Na miejscu oddajemy do dyspozycji Pacjentów zaplecze diagnostyczne w postaci m.in pracowni endoskopowej, laboratorium analitycznego – w którym każdy Pacjent Medin Kliniki otrzymuje 20% rabatu na badania.
Nasz zespół lekarzy i specjalistów składa się z doskonałych praktyków, którzy wykonują swój zawód z pasją i zamiłowaniem, którzy pracują na światowej klasy sprzęcie medycznym.
MEDIN KLINIKA

Finansowanie i płatności ratalne MediRaty

Szanowny Pacjencie,

informujemy, że wszystkie komercyjne usługi naszej placówki mogą być realizowane bez angażowania środków finansowanych „z góry” i opłacane w dogodnych ratach. 

MediRaty to ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych, który ułatwia realizację optymalnego planu leczenia i dostęp do bogatych procedur medycznych. 

Mediraty