Psychoterapia

Psychoterapia w Medin Klinice w Opole

Czym zajmuje się nasz psychoterapeuta?

Psychoterapia ma przede wszystkim poprawić zdrowie psychiczne oraz ogólne samopoczucie Pacjentów, którzy borykają się z różnymi problemami. Bardzo często jest ona niezbędna, aby móc się uporać z obsesjami, myślami oraz emocjami, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Często stanowi także kluczowy element leczenia u osób, które borykają się z różnymi uzależnieniami.

W Medin Klinice udzielamy wsparcia osobom dorosłym, młodzieży i dzieciom, które:

Psychoterapeuta Medin Klinika Opole
Psychoterapeuta, specjalista psychoterapii uzależnień

Rejestracja:

733 340 888

Zakres pomocy naszego psychoterapeuty z Opola

Rodzaje psychoterapii prowadzonych w Medin Klinice

Nasz zespół to wykwalifikowani specjaliści, którzy doskonale wiedzą, jak pracować z Pacjentami zgłaszającymi się z różnymi problemami. Wieloletnie doświadczenie w tym zakresie pozwala na wdrażanie skutecznego leczenia, dzięki któremu przywracamy radość z życia.

Terapia małżeńska

Profesjonalna terapia par w Opolu daje szansę na to, aby ponownie nauczyć się słuchać nawzajem swojego partnera, a także okazywać mu wsparcie i pomoc, gdy tego potrzebuje.

Podczas spotkań z psychoterapeutą zawsze wysłuchuje on obu stron i próbuje załagodzić konflikt, który między nimi powstał. Wskazuje możliwe przyczyny problemu oraz doradza, w jaki sposób sobie z nimi poradzić. Bardzo często taka terapia to jedyna szansa na uratowanie związku.

Terapia rodzinna

Terapia rodzinna ma na celu odbudować relacje między poszczególnymi jej członkami, które zostały zaburzone. W tym celu najczęściej stosuje się terapię behawioralno-poznawczą.

Taka terapia jest wskazana dla rodzin, które potrzebują wsparcia w zakresie funkcjonowania w społeczeństwie i mają problemy z porozumieniem. Pomoc terapeuty pozwala na nowo zdefiniować życiowe role oraz wdrożyć w życie zmiany, które pomogą lepiej funkcjonować na co dzień.

Terapia uzależnień

W Medin Klinice w Opolu prowadzimy także kompleksową terapię uzależnień. Pomagamy osobom, które nie mogą sobie poradzić z różnymi nałogami.

Zajmujemy się leczeniem alkoholizmu, narkomanii oraz wszelkich innych uzależnień. Stosujemy wyłącznie sprawdzone metody psychoterapii, które dają największą szansę na wyjście z nałogu. Nasza terapia alkoholowa w Opolu oraz inne dostępne formy leczenia to nadzieja dla osób zmagających się z chorobą, a także dla ich najbliższych.

Terapia DDA

Terapia DDA jest skierowana do osób, które w dorosłym życiu borykają się ze skutkami nadużywania alkoholu przez bliskich. Ma ona na celu wypracowanie nowych mechanizmów, które okazały się autodestrukcyjne. Właściwe wsparcie takich osób pozwala im świadomie odzyskać kontrolę nad własnym życiem.

Pacjenci w trakcie terapii dowiadują się, w jaki sposób spełniać swoje pragnienia, ambicje bez oceniania oraz obwiniania samego siebie o niepowodzenia swoich najbliższych. Odpowiednio wcześnie rozpoczęta terapia DDA pozwala zmniejszyć ryzyko rozwoju różnych zaburzeń psychicznych.

Chcesz dowiedzieć się więcej o psychoterapii prowadzonej w naszej placówce?

Zadzwoń:

Neuropsycholog Opole

Wizyta u psychoterapeuty w Opolu

Psychoterapia w Medin Klinice — dlaczego warto się na nią zdecydować?

W Medin Klinice w Opolu oferujemy profesjonalne wsparcie doświadczonych psychoterapeutów, którzy stosują w swojej pracy wyłącznie sprawdzone metody. Doskonale wiedzą, w jaki sposób pracować z Pacjentami zmagającymi się z konkretnymi problemami. Takie wsparcie oraz wiedza mają ogromne znaczenie dla całego procesu radzenia sobie z zaburzeniami lub chorobami psychicznymi. 

Do tej pory zaufało nam wielu Pacjentów, którzy docenili najwyższą jakość naszych usług oraz opieki, którą są otaczani.