Ortodoncja

Ortodoncja w Medin Klinice w Opolu

Leczenie wad zgryzu aparatami ortodontycznymi

Ortodoncja to dziedzina stomatologii, która zajmuje się:

Leczenie ortodontyczne przeprowadza się u Pacjentów w każdym wieku, z powodów profilaktycznych i estetycznych

Ortodonta w Medin Klinika Opole

Rodzaje aparatów ortodontycznych zakładanych w Medin Klinice w Opolu

W Medin Klinice oferujemy:

Nasz ortodonta z Opola posiada wieloletnie doświadczenie w leczeniu aparatami wyjmowanymi oraz stałymi – w tradycyjnej metodzie łuku prostego oraz jej odmianie z zamkami samoligaturujacymi. Stosuje również najnowszą procedurę Cannon Ultra zamkami dwuslotowymi, która pozwala radzić sobie z przypadkami niemożliwymi do wyleczenia w inny sposób, a także inne popularne metody korygowania wad zgryzu.

Invisalign

Invisalign prostuje zęby za pomocą kompletu przezroczystych, wymiennych alignerów, które są wykonywane na zamówienie – specjalnie dla Twoich zębów

Wykorzystując zaawansowaną technologię obrazowania 3D, w metodzie Invisalign tworzony jest kompletny plan prostowania zgryzu, uwzględniający przesunięcie z początkowej do pożądanej pozycji. Każdy aligner będzie wymieniany co dwa tygodnie, tak aby zęby stopniowo przesuwały się we właściwe miejsce – dzień po dniu i milimetr po milimetrze. Co ważne, alignery Invisalign są wygodne, przezroczyste i łatwe do zdjęcia. 

To Twój nowy uśmiech bez wyrzeczeń. 

Invisalign

Już ponad 3 mln osób odkryło Invisalign i wykorzystało ten dyskretny sposób do tego, aby na ich twarzach zagościł wymarzony, piękny uśmiech.

Aparaty ortodontyczne
ruchome

Aparaty ruchome, potocznie nazywane wyjmowanymi, nasz ortodonta dziecięcy poleca właśnie dla młodszych Pacjentów, którzy noszą je przez określoną liczbę godzin w ciągu dnia i/lub w nocy. W leczeniu aparatami ruchomymi bardzo ważna jest systematyczność, współpraca ze specjalistą oraz przestrzeganie określonych przez niego zasad.

Wśród aparatów wyjmowanych, stosowanych w leczeniu prowadzonym przez ortodontę Medin Kliniki w Opolu, wyróżniamy:

Aparaty ortodontyczne
stałe

Stałe aparaty ortodontyczne to rozwiązanie dla Pacjentów, u których wady zgryzu są na tyle skomplikowane, że potrzebują mocniejszej korekty. Mowa tu m.in. o nachodzących na siebie lub przesuniętych zębach, a także problemach z rozwojem szczęki lub żuchwy – przodozgryzem, zgryzem krzyżowym, tyłozgryzem, zgryzem głębokim.

W Medin Klinice do leczenia ortodontycznego wykorzystujemy:

W naszym gabinecie Pacjenci mają prawo do wyboru koloru aparatu oraz gumek!

Ortodonci w Medin Klinice w Opolu

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów!

Nieprawidłowe ustawienie zębów może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych, takich jak: ból zębów i dziąseł, trudności w żuciu i mowie, a nawet do chorób przyzębia. Dlatego warto skonsultować się z naszym ortodontą z Opola, który oceni stan uzębienia oraz ustali najlepszy plan leczenia.

Nasz zespół ekspertów zaplanuje dla Ciebie
kompleksowe leczenie ortodontyczne

Umów się na pierwszą wizytę:

Leczenie ortodontyczne w Medin Klinice w Opolu

Uśmiech zmienia wszystko

Twoja pewność siebie. Twój wygląd. Twoje życie. Dzięki metodom leczenia stosowanym przez naszego ortodontę posiadanie wymarzonego uśmiechu nie jest już problemem. Co więcej, nie wymaga to prawie żadnych poświęceń w codziennym życiu.

Pamiętaj, że lekarze i specjaliści z Medin Kliniki w Opolu w swojej pracy wykorzystują wyłącznie najwyższej jakości sprzęt medyczny. Dzięki temu możemy zagwarantować, że cały proces leczenia wad zgryzu przebiega na bardzo wysokim poziomie i z pewnością da satysfakcjonujące dla Pacjenta efekty.

Każdy przypadek traktujemy indywidualnie, a plan korekcji powstaje w oparciu na diagnostyce i profesjonalnej ocenie stanu uzębienia. Wizyta u naszego ortodonty to ważny krok w kierunku zdrowego i pięknego uśmiechu.