Lek. Piotr Klimczak

MEDIN KLINIKA

Lek. Piotr Klimczak

Ginekolog onkologiczny, specjalista położnictwa i ginekologii

Doświadczenie zawodowe zdobywał w różnych szpitalach między innymi w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu na Oddziale Radioterapii i Ginekologii Onkologicznej, Wielkopolskim Szpitalu św. Wojciecha w Poznaniu oraz Opolskim Centrum Onkologii na Oddziale Ginekologii Onkologicznej. Obecnie prowadzę oddział Ginekologii Planowej w Prudnickim Centrum Medycznym.

Jest członkiem:
- Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej
- Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego
- European Society of Gynaecological Oncology

Lekarz z ponad 25 letnią praktyką zawodową. We wczesnych latach zajmował się położnictwem i podstawową opieką ginekologiczną, obecnie od 14 lat skupia się przede wszystkim na problemach onkologicznych w ginekologii.

Jego codzienna praca wypełniona jest diagnostyką nowotworów narządu rodnego oraz prowadzeniem skojarzonego leczenia ginekologiczno-onkologicznego, które obejmuje terapie systemowe w postaci chemioterapii, immunoterapii i hormonoterapii.

Szczególnie ważnym elementem jest leczenie operacyjne, co stanowi główny punkt jego zainteresowań. W działaniu operacyjnym stosuje zaawansowane, rozległe operacje onkologiczne i rekonstrukcyjne, a także operuje zaawansowane stany endometriozy głębokiej.

Do terapii mniej zaawansowanych nowotworów stosuje laparoskopię i histeroskopię.

Co ważne wprowadzając i rozwijając nowe techniki leczenia zwraca uwagę nie tylko na efekty w formie wyleczenia Pacjentek, ale również na to, jak będzie wyglądać ich dalsze życie. Uważa, że jakość życia Pacjentek to najważniejszy cel w doborze leczenia, zaraz po dążeniu do wyleczenia Pacjentki.

Piotr Klimczak - ginekolog onkologiczny w Medin Klinika Opole
MEDIN KLINIKA

Co mówią o nas Pacjenci