Katarzyna Stelmaszczyk

MEDIN KLINIKA

Katarzyna Stelmaszczyk

Certyfikowana terapeutka TSR, terapeutka zaburzeń seksualnych

Absolwentka Seksuologii Klinicznej pod kierownictwem prof. dr hab. med. Zbigniewa Lwa-Starowicza na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie oraz Psychologii Pozytywnej na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Pani Katarzyna posiada również certyfikat potwierdzający kompetencje terapeutyczne TSR w systemie VCC.

W przeszłości współpracowała z Centrum Wsparcia Wcześniaków i Rodziny, gdzie prowadziła zajęcia dla rodziców i par z komunikacji oraz pomagała im na nowo budować pozytywne relacje seksualne po doświadczeniu kryzysu związanego z przedwczesnym porodem. Dodatkowo swoje doświadczenie zdobyła, praktykując indywidualne konsultacje i poradnictwo w Gabinecie Psychoterapeutycznym Joanny Szymańskiej.

Na co dzień pracuje w nurcie pozytywnej seksuologii i terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach TSR. W pracy z seksualnością skupia się na tym, co można zrobić, aby klient swoją seksualność rozwinął i czerpać z niej maksymalną satysfakcję i radość, gdyż uważa, że seksualność to jedna z najważniejszych sfer funkcjonowania człowieka, która odzwierciedla pozostałe aspekty życia, siłę napędową człowieka.

Nurt terapii TSR, w którym Pani Katarzyna pracuje, polega na dochodzeniu do celu (rozwiązywaniu trudnej sytuacji) poprzez wyszukiwanie i uświadomienie klientowi jego możliwości i mocnych stron. W terapii koncentruje się „na tu i teraz”, większość uwagi kierując na teraźniejszość i przyszłość, a do przeszłości klienta wracając tylko sporadycznie.

Katarzyna Stelmaszczyk - seksuolog Medin Klinika Opole
MEDIN KLINIKA

Co mówią o nas Pacjenci