Rehabilitacja dziecięca

Prywatne wizyty u lekarza rehabilitacji dziecięcej

Terapie rehabilitacyjne dla dzieci i niemowląt

W Medin Klinice w Opolu oferujemy profesjonalną rehabilitację dla dzieci w różnym wieku. Jest to proces, który ma umożliwić najmłodszym osiągnięcie prawidłowej sprawności oraz samodzielności na poszczególnych etapach rozwoju. Tego rodzaju zabiegi można wykonywać już u niemowlaków, gdyż odpowiednio wcześnie podjęte działanie pozwala skutecznie wyeliminować różne problemy zdrowotne u dziecka.

Rehabilitacja jest zawsze poprzedzona konsultacją z lekarzem pediatrą, który określa, czy jest ona niezbędna oraz w jakim zakresie.

Rehabilitacja dziecięca w Opolu

Rehabilitacja dzieci w Medin Klinice w Opolu

Jakie problemy jesteśmy w stanie wyeliminować dzięki dobrze dobranej rehabilitacji?

Rehabilitacja dziecięca ma bardzo szeroki zakres, natomiast zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń ruchu oraz układu nerwowego, a także wspomaganiem prawidłowego rozwoju psychomotorycznego dzieci w różnym wieku. Poprzez ćwiczenia i terapię manualną, pomaga rozwijać sprawność motoryczną, koordynację i siłę mięśniową, wspierając zdrowy rozwój fizyczny i emocjonalny dzieci. Dzięki temu można zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować konkretny problem, z którym zgłasza się do nas mały Pacjent.

W naszej przychodni świadczymy porady obejmujące diagnostykę i leczenie następujących schorzeń:

Przeprowadzamy kompleksową diagnostykę u niemowląt oraz małych dzieci. Zajmujemy się noworodkami, również wcześniakami, które mają problem z asymetrią ciała lub nieprawidłowym napięciem mięśniowym. Dzieciom w późniejszym wieku, pomagamy w leczeniu schorzeń ortopedycznych, jak skrzywienie kręgosłupa czy wady postawy. Do naszego gabinetu mogą także zgłaszać się rodzice dzieci z zaburzeniami neurologicznymi, jak m.in. dziecięce porażenie mózgowe, autyzm lub zespół Downa. Bez względu na to, z jakimi problemami boryka się maluch, w naszym gabinecie znajdzie fachowe wsparcie oraz zostanie otoczony opieką. Wspomagamy prawidłowy rozwój maluchów, u których występują różne opóźnienia rozwoju psychomotorycznego. Sprawdzamy, co może być przyczyną tego rodzaju problemów i pomagamy w ich wyeliminowaniu.

Nasz doświadczony zespół pracuje przy wykorzystaniu wyłącznie sprawdzonych i skutecznych metod. Odpowiednie kwalifikacje sprawiają, że doskonale wiemy, jak pracować z dziećmi w różnym wieku. 

Potrzebujesz pilnej konsultacji rehabilitacyjnej dla swojego dziecka?

Umów się na wizytę – zadzwoń:

Poradnia rehabilitacji dziecięcej w Opolu

Dlaczego na wizytę u specjalisty rehabilitacji dziecięcej należy umówić się jak jak najszybciej?

Fizjoterapia pozwala w prawidłowy sposób wykorzystać możliwości dziecka, które wynikają z tego, że jego mózg chętnie uczy się nowych umiejętności i je zapamiętuje. Podczas zajęć dziecko uczy się w prawidłowy sposób wykonywać poszczególne ruchy ciała oraz je zapamiętywać. Wsparcie doświadczonego fizjoterapeuty i rehabilitanta dziecięcego jest w tym zakresie nieocenione. Pozwala wyeliminować drobne błędy, które mogą mieć różne konsekwencje w nastoletnim i dorosłym życiu.

Jeśli zauważysz u swojego malucha niepokojące objawy, które mogą świadczyć o problemach z prawidłowym rozwojem, to nie podejmuj samodzielnie żadnych prób ćwiczeń z dzieckiem. Takie działanie może mu tylko zaszkodzić. Najpierw skonsultuj się ze specjalistą, który w razie potrzeby skieruje Was do doświadczonego rehabilitanta dziecięcego. 

Rehabilitacja dziecięca Opole