Radiologia

Radiologia w Medin Klinice w Opolu

Kiedy wykonywane są badania radiologiczne?

Badania radiologiczne wykonujemy w celu obrazowania ciała człowieka. Stanowią podstawową metodę diagnostyczną, stosowaną na każdym etapie leczenia pacjenta.

Współczesna medycyna zna wiele rodzajów badań radiologicznych. Lekarze radiolodzy wykonują je w celu:

USG brzucha

Czy do radiologa potrzebne jest skierowanie?

Aby udać się do radiologa, pacjent musi okazać skierowanie wystawione przez lekarza innej specjalizacji. Nie ma przy tym znaczenia, czy wizyta jest finansowana z Narodowego Funduszu Zdrowia, czy opłacana przez pacjenta.

Radiolodzy Medin Kliniki w Opolu

Nasi lekarze:

Radiolog

Koszt:

USG jamy brzusznej: 240 zł
USG opłucnej: 220 zł
USG prostaty: 220 zł
USG tarczycy: 220 zł
USG tkanki podskórnej: 220 zł
USG układu moczowego: 220 zł
USG węzłów chłonnych: 220 zł
USG ślinianek: 220 zł

Rejestracja:

77 300 00 88

Anna Woźniak - ZnanyLekarz.pl
Anna Woźniak radiolog

Radiolog

Koszt konsultacji:

USG jamy brzusznej: 240 zł
USG jąder: 220 zł
USG prostaty: 220 zł
USG szyi: 240 zł
USG tarczycy: 220 zł
USG tkanki podskórnej: 220 zł
USG układu moczowego: 220 zł
USG węzłów chłonnych: 220 zł

Rejestracja:

77 300 00 88

Magdalena Gajos - ZnanyLekarz.pl
Magdalena Gajos

Badania radiologiczne dostępne w placówce w Opolu

W Medin Klinice oferujemy:

Badania USG realizowane Medin Klinice w Opolu stanowią niezwykle skuteczną metodę obrazowania. Są nieinwazyjne, bezbolesne i nie wymagają od pacjenta specjalnego przygotowania.

USG jamy brzusznej

Badanie USG jamy brzusznej pozwala ocenić stan narządów w jej obrębie – wątroby, nerek, trzustki oraz dróg żółciowych – oraz wykryć takie schorzenia i przypadłości, jak: guzy, torbiele, uszkodzenia po urazach, stany zapalne otrzewnej czy też złogi w układzie moczowym. USG brzucha umożliwia również monitorowanie leczenia nowotworów zlokalizowanych w jamie brzusznej.

USG opłucnej

USG opłucnej pozwala diagnozować schorzenia i choroby płuc oraz jam opłucnowych. Stosowne jest w diagnostyce podstawowej, specjalistycznej i do wykrywania stanów mogących zagrażać życiu. Pozwala diagnozować nowotwory, guzy, ropnie, stłuczenia i urazy płuc, a także gruźlicę, zatorowość płucną, odmę i krwawienie do jamy opłucnowej.

USG tarczycy

USG tarczycy, wykonywane przez lekarzy radiologów z Medin Kliniki w Opolu, pozwala na ocenę stanu tego narządu i znajdujących się przy nim węzłów chłonnych. Umożliwia ponadto wykrywanie i monitorowanie zmian ogniskowych w obrębie tarczycy, co ma szczególne znaczenie w wypadku zmian nowotworowych, a także monitorowania toru igły biopsyjnej podczas wykonywania biopsji.

USG prostaty

Badanie USG prostaty wykonywane jest w przypadku podejrzenia przerostu gruczołu krokowego. Umożliwia sprawdzenie jego rozmiarów, a także ocenę stanu pęcherza moczowego, moczowodów i nerek.

USG tkanki podskórnej

Wykonywane w Medin Klinice w Opolu USG tkanki podskórnej umożliwia diagnozowanie urazów i stłuczeń tkanek miękkich, a także guzów skóry i tkanki podskórnej. Jego wykonanie zaleca się przy podejrzeniu endometriozy w bliźnie po cięciu cesarskim, chorób nowotworowych i zapalnych tkanki podskórnej oraz niektórych chorób immunologicznych.

USG układu moczowego

Dzięki wykonaniu USG układu moczowego można wykryć takie nieprawidłowości, jak wodonercze, kamica nerkowa, zwężenie tętnicy nerkowej, niewłaściwy rozmiar moczowodu oraz zmiany ogniskowe w postaci torbieli i guzów.

USG węzłów chłonnych

Badanie USG węzłów chłonnych umożliwia wykrywanie, monitorowanie i ocenę zmian nowotworowych. Stosowane jest jako metoda diagnostyczna w sytuacjach, gdy istnieje podejrzenie wystąpienia przerzutów.

USG ślinianek

Lekarze radiolodzy z Medin Kliniki w Opolu wykonują również USG ślinianek. Badanie to pozwala diagnozować schorzenia gruczołów ślinowych, takie jak zapalenie lub kamica, a także wykrywać występujące w ich obrębie zmiany nowotworowe.

Chcesz umówić się na USG?

Zadzwoń:

USG tarczycy

USG u radiologa Medin Kliniki w Opolu

Jak wygląda wizyta u radiologa?

Wizyta u radiologa w Opolu przebiega podobnie do wizyt u innych lekarzy specjalistów. Początkowo przeprowadzany jest wywiad lekarski, który pozwala określić odczuwane przez pacjenta dolegliwości i wykryć ewentualne przeciwwskazania do wykonania badania radiologicznego. W wypadku USG są to przede wszystkim:

Lekarz radiolog sprawdza również wyniki badań diagnostycznych i poprzednio wykonanych badań obrazowych. Następnie przygotowuje pacjenta do określonego badania, wykonuje je i opisuje. Na tej podstawie stawia diagnozę i przedstawia pacjentowi najlepszą metodę leczenia.

Na wizytę u radiologa pacjent powinien ze sobą zabrać posiadaną dokumentację medyczną i wyniki dotychczas wykonanych badań diagnostycznych. Zalecane jest założenie stroju, który łatwo zdjąć do badania.