Psychologia
Prywatne wizyty u psychologów Medin Kliniki w Opolu
Jakie problemy pomaga rozwiązać nasz psycholog z Opola?
Dobry psycholog w Opolu koncentruje się na indywidualnych potrzebach Pacjenta i dba o ich samopoczucie oraz komfort psychiczny. Pomaga rozwiązać problemy egzystencjalne i zawodowe, a także kryzysy rodzinne, wynikające z rozstań i rozwodów, trudności wychowawczych czy też śmierci bliskich. Dzięki psychoterapii można również leczyć różnorodne zaburzenia, między innymi:
- depresję,
- nerwicę,
- fobie,
- natręctwa,
- zaburzenia odżywiania,
- brak wiary w siebie i obniżenie poczucia własnej wartości,
- poczucie wyalienowania i braku akceptacji.
Za sprawą specjalistycznego wsparcia psychologa Pacjent jest w stanie lepiej poradzić sobie ze stresem oraz wieloma innymi zaburzeniami natury psychicznej. Terapia jest skuteczna również przy zwalczaniu różnorodnych dolegliwości psychosomatycznych, między innymi alergii, migren, zaburzeń snu i zaburzeń funkcjonowania układu trawiennego. W efekcie Pacjent doświadcza znacznej poprawy jakości życia i jest w stanie lepiej funkcjonować zarówno na płaszczyźnie osobistej, jak i zawodowej.
„Jako psycholog mam poczucie misji i pomimo wielu możliwości rozwoju zawodowego spoza branży psychologicznej, czuję, że nie byłbym spełniony życiowo. Pomoc drugiej osobie jest moją pasją i poczuciem obowiązku.”
Koszt konsultacji:
Konsultacja: 200 zł Konsultacja partnerska: 250 zł
Rejestracja:
Oferta naszej poradni psychologicznej
Do kogo kierowana jest pomoc psychologów Medin Kliniki w Opolu?
Z pomocy psychologów w Opolu może skorzystać każda osoba, która czuje, że tego potrzebuje. Potrzeba ta może wynikać zarówno z chęci omówienia aktualnych bolączek życiowych, emocjonalnych lub rodzinnych, jak i woli lepszego zrozumienia swoich potrzeb i mechanizmów rządzących własnym zachowaniem.
Psycholog dziecięcy w Opolu
Psycholog specjalizujący się we współpracy z młodszymi Pacjentami wspiera dziecko oraz jego rodziców lub opiekunów w eliminacji nieprawidłowości i w radzeniu sobie z trudnościami. Pomaga on korygować niepokojące zachowania i tendencje.
Do problemów, z jakimi warto udać się do psychologa dziecięcego w Opolu prywatnie, należą:
- zamknięcie się w sobie dziecka,
- trudności w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami,
- trudności w nauce,
- utrzymujące się przed dłuższy czas obniżenie nastroju,
- lęki i fobie,
- moczenie się w nocy,
- silne przeżywanie trudnej zmiany w życiu,
- myśli samobójcze.
W celu udzielenia pomocy dziecku psycholog stosuje metody odpowiednie dla wieku i etapu rozwoju Pacjenta. Nawiązuje również bliską współpracę z rodzicami lub opiekunami i edukuje ich w zakresie mechanizmów powodujących zaburzenia u dziecka.
Psycholog rodzinny w Opolu
Psycholog może także pomóc w rozwiązywaniu problemów i konfliktów w rodzinie. Jego celem jest wówczas odkrycie źródła kryzysu, odnalezienie sposobu na jego pokonanie i w efekcie odbudowanie nadszarpniętych więzów łączących bliskie osoby. Problemami, których rozwiązanie ułatwia udział w terapii rodzinnej, są między innymi:
- nieumiejętność skutecznego porozumiewania się,
- śmierć bliskiej osoby,
- poważna choroba w rodzinie,
- nagła zmiana otoczenia i warunków życia,
- problemy emocjonalne i osobowościowe jednej osoby, odbijające się na pozostałych członkach rodziny,
- napięte relacje między rodzicami, mające negatywny wpływ na dzieci,
- negatywne zmiany w zachowaniu dziecka,
a także wszystkie inne sytuacje, w wyniku których cierpi rodzina.
Dzięki skorzystaniu z pomocy psychologa w Opolu członkowie rodziny stają się bardziej wrażliwi na potrzeby innych domowników i nabywają kompetencje niezbędne do skutecznego porozumiewania się i wyrażania swoich emocji w sposób konstruktywny.
Konsultacje u psychologa Medin Kliniki w Opolu
Jak wygląda przebieg pierwszej wizyty?
Do pierwszej wizyty u psychologa w Opolu nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Pacjent powinien szczerze odpowiadać na pytania zadawane przez specjalistę. Może się przy tym zrelaksować, gdyż każde wypowiedziane przez niego w czasie spotkania słowo jest objęte tajemnicą lekarską i z pewnością nie wydostanie się poza ściany gabinetu.
Pierwsza wizyta w gabinecie psychologicznym w Opolu polega na zapoznaniu się specjalisty z Pacjentem i postawieniu wstępnej diagnozy. W jej trakcie określa się zakres terapii, planuje strategię radzenia sobie z przedstawionym problemem i ustala formę oraz zasady spotkań.
Podczas pierwszej wizyty Pacjent przedstawia swoje oczekiwania i równocześnie zaznajamia się z metodami pracy terapeuty. Stanowi to zapowiedź dalszego procesu. Kolejne spotkania z psychoterapeutą polegają na rozmowie o przeżywanych trudnościach, obszarach życia, w których Pacjent chce wprowadzić zmiany, a także objawach mogących wskazywać na występowanie zaburzeń psychicznych.