Dermatologia

Poradnia dermatologiczna Medin Kliniki w Opolu

Problemy, z którymi należy zgłosić się do dermatologa

Dermatologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się badaniem, diagnozowaniem, leczeniem i profilaktyką różnego rodzaju chorób i zaburzeń skóry, paznokci, włosów oraz błon śluzowych. Do lekarza dermatologa należy się zgłosić z takimi problemami, jak:

a także wszystkie nowe zmiany na skórze, mogą one bowiem wskazywać na łuszczycę, atopowe lub łojotokowe zapalenie skóry i wiele innych schorzeń.

Dermatolog, wenerolog, lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

Koszt konsultacji:

Konsultacja dermatologiczna (osoby w każdym wieku) – 250 zł

Konsultacja dermatologiczna + dermatoskopia – 300 zł

Usuwanie drobnych zmian wraz z badaniem histopatologicznym/mykologicznym (pozwalające na wykrycie infekcji grzybiczej)

Rejestracja:

77 300 00 88

Agnieszka Czernecka - ZnanyLekarz.pl
Agnieszka Czarnecka dermatolog

Prywatne wizyty u dermatologa z Opola

Badania i zabiegi wykonywane przez dermatologa w Medin Klinice w Opolu

Nasz specjalista przyjmuje wszystkich Pacjentów, zmagających się z problemami skórnymi oraz problemami z włosami i błonami śluzowymi. Oferta Medin Kliniki skierowana jest zarówno do osób dorosłych, jak i do dzieci, które wymagają konsultacji dermatologicznej. W naszej placówce w Opolu realizujemy także specjalistyczne badania histopatologiczne, mykologiczne i dermatoskopię.

Dermatoskopia

Dermatoskopia to technika diagnostyczna wykorzystywana do oceny zmian skórnych, takich jak: znamiona, pieprzyk czy inne nienormalne struktury skórne. Pozwala na różnicowanie zmian łagodnych od tych, które mogą być potencjalnie złośliwe.

Dermatoskopia polega na nałożeniu na obszar badania żelów i płynów, zmniejszających odbicie światła i umożliwiających lepsze rozpoznanie struktur skóry, a następnie obejrzeniu go przy pomocy dermatoskopu, czyli specjalnego mikroskopu manualnego lub cyfrowego, który oferuje aż siedemdziesięciokrotne powiększenie. Pozwala to na dokładne obejrzenie cech strukturalnych i barwnikowych skóry, trudnych do zauważenia gołym okiem.

Dermatoskopia to bezpieczna i nieinwazyjna metoda diagnostyczna, która może pomóc dermatologowi w podjęciu decyzji o dalszym leczeniu, a także w monitorowaniu zmian na skórze u Pacjenta w celu wykrycia potencjalnych nowych zagrożeń.

Badanie histopatologiczne

Badanie histopatologiczne polega na ocenie pod mikroskopem materiału pobranego od Pacjenta celem określenia charakteru procesu chorobowego. Wykonuje się je najczęściej w wypadku znamion i innych zmian skórnych. Pozwala na dokładne zdiagnozowanie ich rodzaju, poziomu zaawansowania oraz stopnia złośliwości.

Materiał do badania histopatologicznego pobierany jest na drodze biopsji – specjalnego zabiegu diagnostycznego, w przebiegu którego w sposób inwazyjny pobierany jest materiał biologiczny z tkanek podejrzanych o obecność w nich zmian chorobowych.

Badanie mykologiczne

Badanie mykologiczne wykorzystywane jest w diagnozowaniu zmian chorobowych skóry i paznokci, gdy zachodzi podejrzenie, że odpowiedzialne są za nie grzyby. Wymaga pobrania tkanki i poddania jej dokładnym oględzinom pod mikroskopem celem określenia wyglądu zewnętrznego i wewnętrznego grzyba oraz jego zarodników. Zakłada również przeprowadzenie posiewu będącego uzupełnieniem postawionej wcześniej wstępnej diagnozy. Badanie mikologiczne pozwala określić rodzaj grzyba wywołującego chorobę. Jest całkowicie bezpieczne i nie niesie za sobą żadnych powikłań.

Masz pytania? Z przyjemnością na nie odpowiemy!

Zapraszamy do kontaktu:

Dermatolog przyjmujący prywatnie w Opolu

Dermatologia w Medin Klinice w Opolu

Jak przygotować się do wizyty w gabinecie dermatologicznym?

Przed wizytą w gabinecie dermatologicznym należy przygotować się na udzielanie szczegółowych informacji na temat swojego stanu zdrowia i historii przebytych chorób. Warto posiadać przy sobie pełną dokumentację medyczną i wyniki wcześniej wykonanych badań, a także listę aktualnie przyjmowanych leków, suplementów diety oraz preparatów ziołowych.

Skóra w miejscu badania musi być czysta, należy więc powstrzymać się przed stosowaniem kosmetyków. Jeżeli zmiany chorobowe dotyczą skóry głowy, przez 2–3 dni przed wizytą nie powinno się myć włosów i używać środków do ich stylizacji

Warto ponadto zapisać wszelkie pytania dotyczące stanu zdrowia i sposobu leczenia, by nie zapomnieć o nich podczas konsultacji w gabinecie dermatologicznym.

Konsultacje u dermatologa w naszej placówce w OPOLU

Przebieg wizyty w gabinecie dermatologicznym

Lekarz dermatolog w pierwszej kolejności rozpoznaje powód, dla którego Pacjent stawił się w gabinecie. Pyta o rodzaj występujących objawów, a także o to, kiedy się pojawiły i czy wystąpiły nagle, czy stopniowo. 

Podczas wizyty specjalista zbiera również informacje o ewentualnych przewlekłych chorobach Pacjenta, niektóre mogą bowiem powodować problemy ze skórą i włosami. Następnie dermatolog dokonuje oględzin zmian chorobowych, ocenia stan zdrowia Pacjenta i, jeżeli to konieczne, podejmuje decyzję dotyczącą dalszej diagnostyki. Może zlecić wykonanie badań laboratoryjnych, takich jak morfologia krwi czy też badanie poziomu TSH.

To, ile trwa wizyta w gabinecie dermatologicznym, zależy od jej celu oraz stopnia zaawansowania problemu zdrowotnego. Podstawowa konsultacja zajmuje zwykle od 20 do 30 minut.

Dermatoskopia w Medin Klinice w Opolu