Chirurgia dziecięca

Chirurgia dziecięca w Medin Klinice

Z jakimi problemami warto zgłosić się do chirurga dziecięcego w Opolu?

Chirurgia dziecięca to dział medycyny, w którym leczone są różnego rodzaju choroby i problemy ze zdrowiem u dzieci, aż do uzyskania przez nie pełnoletności. W jej ramach diagnozujemy między innymi wrodzone wady u najmłodszych, bądź nabyte u nastolatków, wkraczających w okres dorastania i szybkiego wzrostu.

W naszej placówce można uzyskać specjalistyczną konsultację dotyczącą najczęstszych chorób chirurgicznych wieku dziecięcego, m.in.:

Dodatkowo nasi chirurdzy dziecięcy specjalizują się w korygowaniu niektórych wad wrodzonych narządów ruchu oraz wad postawy.

Chirurgia dziecięca w Medin Klinika Opole

Poradnia chirurgii dziecięcej w Medin Klinice w Opolu

Diagnostyka wad wrodzonych i nabytych u dzieci

W gabinecie chirurgii dziecięcej Pacjenci z Opola są poddawani niezbędnym badaniom diagnostycznym, stanowiącym podstawę do dalszego leczenia. W razie konieczności współpracujemy również z lekarzami o innych specjalizacjach.

W Medin Klinice oferujemy również możliwość przeprowadzenia na miejscu zabiegu chirurgicznego pod okiem doświadczonej kadry medycznej. Komfortowe sale pooperacyjne są dostosowane do pobytu zarówno dziecka, jak i towarzyszącego mu opiekuna.

Chirurdzy dziecięcy Medin Kliniki w Opolu

Zaufaj naszym doświadczonym medykom!

W Medin Klinice niepełnoletnich Pacjentów przyjmuje lekarz chirurgii ogólnej, który dodatkowo specjalizuje się w leczeniu dzieci. Rozbudowana wiedza pozwala na jeszcze lepsze diagnozowanie schorzeń i problemów zdrowotnych u dzieci już od pierwszego dnia ich życia. 

Dodatkowo świetne podejście do małych Pacjentów oraz specjalnie przygotowane gabinety sprawiają, że dzieci podczas wizyty w naszej placówce nie odczuwają stresu, łatwo współpracują z lekarzem, a cała wizyta przebiega w przyjemnej atmosferze.

Pacjenci z województwa opolskiego, mogą umówić się na konsultację u chirurga dziecięcego za pomocą rozmowy telefonicznej bądź e-mailowo. Zachęcamy również do wypełnienia formularza kontaktowego dostępnego na naszej stronie. Z pewnością nasz personel wybierze odpowiedni termin na pierwszą wizytę z pociechą u chirurga dziecięcego.

Rehabilitacja dziecięca w Opolu

Chcesz dopytać o coś przed konsultacją z naszym chirurgiem dziecięcym?

Zadzwoń:

Konsultacje u specjalistów od chirurgii dziecięcej

Jak przygotować się na wizytę w naszej placówce chirurgii dziecięcej?

Pierwsze objawy wad wrodzonych lub nabytych najczęściej zauważa lekarz pediatra podczas konsultacji kontrolnej. To właśnie on najczęściej kieruje na kolejne badania do różnych specjalistów, a także do chirurga dziecięcego. Zdarza się jednak, że rodzice samodzielnie zauważają problemy ze zdrowiem dziecka lub w przypadku nagłych sytuacji – podejmują natychmiastową decyzję o interwencji chirurgicznej.

W naszych gabinetach chirurgii dziecięcej diagnozujemy najmłodszych Pacjentów i przeprowadzamy zabiegi ambulatoryjne. Jeśli przyczyną wizytą są wady wrodzone lub nabyte u dziecka, zachęcamy do tego, aby zabrać się sobą całą dokumentację medyczną. Z racji tego, że dzieci często denerwują się przed wizytą u lekarza, można również odpowiednio przygotować malucha do rozmowy z lekarzem. Nasi specjaliści dzięki temu nawiążą udaną relację lekarz-dziecko, co znacznie ułatwi dalszą diagnostykę.

Sama wizyta w gabinecie chirurgii dziecięcej w naszej placówce w Opolu przebiega w spokojnej i komfortowej dla małego Pacjenta oraz jego rodzica atmosferze. Lekarze, z którymi współpracujemy dbają o to, aby dokładnie zapoznać się z dotychczasową dokumentacją oraz samodzielne przeprowadzają szczegółową konsultację. Dzięki temu mogą podjąć decyzję o rozpoczęciu odpowiedniego leczenia.

Chirurg dziecięcy Medin Kliniki w Opolu