Poradnia leczenia bólu
Centrum leczenia bólu w Opolu
Jakie problemy rozwiązywane są w poradni leczenia bólu Medin Kliniki w Opolu?
Zajmujemy się rozwiązywaniem problemu ostrych i przewlekłych zespołów bólowych, powodujących zmniejszenie wszelkiej aktywności i obniżenie jakości oraz komfortu życia. Nasza placówka zajmuje się kompleksowym leczeniem bólu o nieustalonych przyczynach oraz takich, w wypadku których leczenie przyczynowe okazało się nieskuteczne.
Terapia bólu przewlekłego to czasochłonny i wymagający proces, jednak odpowiednia pomoc i zaangażowanie Pacjenta mogą sprawić, że odzyska on radość z codziennego życia.
Specjalista anestezjologii i intensywnej terapii
Koszt konsultacji:
200 zł
Rejestracja:
Pacjenci przyjmowani w centrum leczenia bólu w Opolu:
Pracujemy przede wszystkim z Pacjentami skarżącymi się na ból przewlekły, trwający od dłuższego czasu. Do skorzystania z pomocy specjalistów przyjmujących w Medin Klinice powinny zachęcić przede wszystkim:
- utrzymywanie się, nasilanie lub zmiana charakteru bólu pomimo wdrożenia zwykłego leczenia,
- trudności w rozpoznania zespołu bólowego
- szybkie narastanie zapotrzebowania na leki przeciwbólowe,
- wystąpienie wskazań do zastosowania inwazyjnych metod leczenia,
- pojawienie się niepożądanych objawów po dotychczas stosowanym leczeniu.
Nasza oferta leczenia bólu
Metody leczenia bólu stosowane w Medin Klinice Opolu
Do leczenia bólu nasi specjaliści z Opola wykorzystują blokady układu nerwowego, neurolizę chemiczną oraz termolezję.
Blokady
Zastosowanie blokady układu nerwowego pozwala na przerwanie przewodnictwa w nerwach obwodowych, nerwach rdzeniowych, zwojach i splotach nerwowych.
W zależności od stosowanych środków znieczulających możliwe jest czasowe lub długotrwałe wyłączenie struktur nerwowych. Blokady mogą dotyczyć różnych nerwów. Wszystkie tego typu zabiegi przeprowadzane są pod stymulacją oraz kontrolą USG i RTG.
Neuroliza chemiczna
Neuroliza chemiczna to zabieg medyczny polegający na czasowym zniszczeniu włókien nerwowych. Może on dotyczyć nerwów obwodowych, zwojów autonomicznych lub włókien czuciowych. W przeciwieństwie do blokady neuroliza wymaga zastosowania substancji powodujących czasowe uszkodzenie danej struktury nerwowej. Są to fenol, alkohol etylowy lub glicerol. Zabieg ten wykonuje się w leczeniu bólu w chorobach nowotworowych i opiece paliatywnej. Neuroliza przeprowadzana jest przy użyciu aparatu RTG.
Termolezja
Termolezja to nowoczesna metoda zwalczania bólu polegająca na wykorzystaniu fal radiowych o wysokiej częstotliwości. Pozwala ona wyłączyć fragmenty nerwów przewodzących ból i zlikwidować dolegliwości bólowe bez trwałego uszkodzenia tkanki nerwowej. Przed przeprowadzeniem termolezji należy wykonać blokadę diagnostyczną. Po niej Pacjent jest zobowiązany do codziennego notowania występowania bólu i oceny jego nasilenia w skali od 1 do 10. W sytuacji, gdy blokada da pożądane efekty, możliwe jest zastosowanie termolezji. W zależności od miejsca usytuowania bólu przeprowadzane są różne rodzaje tego zabiegu.
Termolezja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym.
Chcesz podjąć walkę z przewlekłym bólem o nieznanym pochodzeniu?
Skontaktuj się z nami:
Leczenie bólu kręgosłupa w Opolu
Jak pomagamy w pozbyciu się długotrwałego bólu kręgosłupa?
Specjaliści z Medin Kliniki skutecznie leczą bóle kręgosłupa wynikające z dyskopatii i zwyrodnienia różnych jego odcinków.
Wykorzystują w tym celu:
- termolezję nerwów międzywyrostkowych kręgów szyjnych, piersiowych i lędźwiowych na czterech poziomach,
- termolezję nerwów międzywyrostkowych kręgów krzyżowych na czterech poziomach,
- rhizotomię potyliczną,
- rhizotomię szyjną.
Poradnia leczenia bólu Medin Kliniki w Opolu
Czy do wizyty w centrum leczenia bólu trzeba się szczególnie przygotować?
Na pierwszą wizytę w naszym centrum leczenia bólu w Opolu trzeba zabrać ze sobą kompletną dokumentację medyczną, na którą składają się między innymi: książeczka zdrowia, karty informacyjne, wypisy ze szpitala oraz wyniki wykonanych badań. Przed przyjściem do gabinetu należy również sporządzić listę przyjmowanych leków, w tym medykamentów bez recepty, suplementów oraz ziół.
Pacjent powinien także przygotować się do spotkania z lekarzem pod kątem psychicznym. Dobrym rozwiązaniem jest zapisanie najważniejszych pytań na kartce papieru. W ten sposób stres towarzyszący pierwszej wizycie w poradni leczenia bólu nie wpłynie na jej wartość merytoryczną. Zaleca się ponadto zachowanie spokoju, by móc odpowiadać na pytania specjalisty w sposób rzeczowy.
Pierwsza wizyta w poradni leczenia bólu w Opolu polega na zebraniu wywiadu medycznego. Lekarz rozmawia z Pacjentem i stara się jak najlepiej poznać historię choroby oraz dotychczasowego leczenia. W celu wdrożenia jak najskuteczniejszej terapii niezbędne jest dogłębne zrozumienie przyczyny dolegliwości bólowych, dlatego początkowa konsultacja może trwać nawet półtorej godziny.