Protetyka słuchu

Jesteśmy profesjonalna Firma zajmującą się protetyka słuchu.Nasi specjaliści to dyplomowani protetycy słuchu z dużym doświadczeniem. którzy dzięki swojej pasji i zaangażowaniu chętnie pomogą Państwu w wyborze odpowiedniego aparatu słuchowego. Wszelkie porady są u nas całkowicie bezpłatne.

Sposobem na określenie stopnia i rodzaju niedosłuchu jest badanie audiometryczne.
Badanie audiometryczne u osób dorosłych odbywa się na specjalistycznym sprzęcie, wykonuje się badanie przewodnictwa powietrznego, kostnego, audiometrii mowy, oraz audiometrii impedancyjnej (tympanometri, pomiar odruchu z mięśnia strzemiączkowego). Wszystkie powyższe badania wykonywane są w naszym zakładzie przez dyplomowanych protetyków słuchu. Efektem tych działań jest wykres progów słyszalności w postaci tzw. audiogramu pozwalający na określenie zakresu ubytku słuchu w funkcji…………dA.

Niedosłuch najczęściej doskwiera osobom starszym, jednak może wystąpić w każdym wieku, również u dzieci. Wyróżnia się niedosłuch przewodzeniowy, niedosłuch odbiorczy, a także mieszany. Leczenie opiera się z reguły na usunięciu przyczyny. Do korygowania ubytku oraz zapobiegnięciu deprawacji drogi słuchowej, spowodowane brakiem prawidłowego stymulowania przez bodziec dźwiękowy. Stosuje się aparaty słuchowe które dobierane i dopasowywane są na podstawie badania audiometrycznego oraz indywidualnych potrzeb.

Rodzaje ubytku słuchu

  • Niedosłuch przewodzeniowy (ucho zewnętrzne i środkowe).
    Niedosłuch ten związany jest ze zmianami w uchu środkowym oraz zewnętrznym, które utrudniają przenoszenie dźwięków do ucha wewnętrznego. Najczęściej spowodowany jest nadmiernym nagromadzeniem woskowiny w przewodzie słuchowym, perforacją błony bębenkowej, zalegającym w uchu środkowym płynem lub też uszkodzeniem kosteczek słuchowych.
  • Niedosłuch odbiorczy (ucho wewnętrzne).
    Ten typ niedosłuchu spowodowany jest uszkodzeniem delikatnych komórek słuchowych w uchu wewnętrznym lub włókien nerwu słuchowego, które nie przekazują prawidłowo pobudzenia wywołanego dźwiękiem. Najczęściej jest to naturalna część procesu starzenia. Zdarza się również, że niedosłuch taki spowodowany jest działaniem głośnych dźwięków. U niektórych ludzi istotna utrata słuchu może pojawić się już w wieku 50 lat, inni zaś, nawet w wieku 80 lat doświadczają zaledwie niewielkich problemów ze słyszeniem. W większości przypadków niedosłuch odbiorczy jest trwały, nieodwracalny.
  • Niedosłuch mieszany jest to kombinacja niedosłuchu przewodzeniowego i odbiorczego.
Icon

NASZ SPECJALISTA

mgr inż. Jacek Bigos
mgr inż. Jacek Bigos
Dowiedz sie więcej

Rejestracja:
600 133 629

Godziny przyjęć:
Środa 15:00-19:00

Cennik:
konsultacja: 120-130 zł

Płatność:
gotówka

Rezerwuj wizytę

Zadzwoń pod nasz numer (77) 300 00 88