MINIFLEBEKTOMIA – sposób na żylaki kończyn dolnych

Miniflebektomia, potocznie zwana szydełkowaniem żył, jest to zabieg usuwania żylaków kończyn dolnych. Przy niewielkiej inwazyjności zabiegu pozwala szybko i skutecznie leczyć niewydolność przewodów żylnych.

Zaczyna się niewinnie, od drobnych „pajączków”, które zazwyczaj pojawiają się w okolicach ud bądź pod kolanami. Na początku zwykle ignorujemy problem, uznajemy go za defekt kosmetyczny, jednak gdy nie zostaje leczony, może z czasem przerodzić się w przykre i poważne dolegliwości. Niewydolność żylna, która nie jest leczona może prowadzić do chorób przewklekłych trudnych w leczeniu owrzodzeń i obrzęków. W skrajnych przypadkach nawet do amputacji kończyny. W Medin Klinice, w ramach chirurgicznego leczenia żył, na co dzień wykonywana jest mikroflebektomia, potocznie zwana szydełkowaniem żył, jest to zabieg usuwania żylaków kończyn dolnych. Przy niewielkiej inwazyjności zabiegu pozwala szybko i skutecznie leczyć niewydolność przewodów żylnych.

PIERWSZY KROK

Po pierwsze – diagnostyka. Na wizycie konsultacyjnej z lekarzem chirurgiem – w Medin Klinice przyjmuje chirurg naczyniowy dr. n. med. Dariusz Sokołowski, specjalista z wieloletnim doświadczeniem – przeprowadzany jest wywiad, lekarz ocenia wyniki badań i zmiany widoczne gołym okiem. Następnie wykonanywne jest badanie dopplerowskie USG Doppler, uznawane obecnie za złoty standard w diagnostyce żylaków kończyn dolnych. Badanie dopplerowskie, inaczej mówiąc USG Dopplera, polega na ocenie stanu tętnic i żył kończyn dolnych oraz górnych. Jest to badanie nieinwazyjne, pozwalające wykryć ich niedrożność. Dzięki takiej diagnostyce można również odkryć występowanie niebezpiecznych dla zdrowia i życia tętniaków. Gabinety w Medin Klinice wyposażone są w nowoczesne cyfrowe aparaty USG renomowanych producentów, które dzięki wysokiej rozdzielczości i czułości pozwalają na przeprowadzenie bardzo dokładnej diagnostyki. Na tej podstawie chirurg dobiera najbardziej odpowiednią formę leczenia.