lekarz Piotr Klimczak
ginekolog onkologiczny, specjalista położnictwa i ginekologii

Ukończył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocław (lata 1987-1993), następnie w 1998 roku – specjalizacja I-go stopnia z ginekologii i położnictwa, w 2004 roku – specjalizacja II-go stopnia z ginekologii i położnictwa i w roku 2011 – specjalizacja z ginekologii onkologicznej.
Doświadczenie zawodowe zdobywał w różnych szpitalach między innymi w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu na Oddziale Radioterapii i Ginekologii Onkologicznej, Wielkopolskim Szpitalu św. Wojciecha w Poznaniu oraz Opolskim Centrum Onkologii na Oddziale Ginekologii Onkologicznej. Obecnie prowadzi oddział Ginekologii Planowej w Prudnickim Centrum Medycznym.
Jest członkiem:
Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej
Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego
European Society of Gynaecological Oncology

Jest lekarzem z ponad 25 letnią praktyką zawodową. We wczesnych latach zajmował się położnictwem i podstawową opieką ginekologiczną, obecnie od 14 lat skupia się przede wszystkim na problemach onkologicznych w ginekologii. Specjalizuje się w leczeniu ginekologiczno-onkologicznym, które obejmuje terapie systemowe w postaci chemioterapii, immunoterapii i hormonoterapii.
Szczególnie ważnym elementem jego pracy jest leczenie operacyjne. Stosuje zaawansowane, rozległe operacje onkologiczne i rekonstrukcyjne, a także operuje zaawansowane stany endometriozy głębokiej. Do terapii mniej zaawansowanych nowotworów stosuje laparoskopię i histeroskopię.
Co ważne wprowadzając i rozwijając nowe techniki leczenia zwraca uwagę nie tylko na efekty w formie wyleczenia swoich pacjentek, ale również na to, jak będzie wyglądać ich dalsze życie. Uważa, że jakość życia pacjentów to najważniejszy cel w doborze leczenia, zaraz po dążeniu do wyleczenia pacjentki.
Przeprowadza również zabiegi z użyciem urządzenia ThermiVa, które jest w ginekologii nowoczesnym urządzeniem obecnie stosowanym do leczenia zaburzeń związanych ze zwiotczeniem i upośledzeniem funkcji skóry, tkanki podskórnej i śluzówek.

Zobacz opinie Naszych klientów: