Project Description

Ginekologia onkologiczna

Nazywam się Piotr Klimczak, jestem specjalistą ginekologii i położnictwa oraz specjalistą ginekologii onkologicznej.

Moje doświadczenie zawodowe zdobywałem w różnych szpitalach między innymi w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu na Oddziale Radioterapii i Ginekologii Onkologicznej, Wielkopolskim Szpitalu św. Wojciecha w Poznaniu oraz Opolskim Centrum Onkologii na Oddziale Ginekologii Onkologicznej.

Jestem członkiem:
Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej
Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego
European Society of Gynaecological Oncology

Jestem lekarzem z ponad 25 letnią praktyką zawodową. We wczesnych latach zajmowałem się położnictwem i podstawową opieką ginekologiczną, obecnie od 14 lat skupiam się przede wszystkim na problemach onkologicznych w ginekologii.

Moja codzienna praca wypełniona jest diagnostyką nowotworów narządu rodnego oraz prowadzeniem skojarzonego leczenia ginekologiczno-onkologicznego, które obejmuje terapie systemowe w postaci chemioterapii, immunoterapii i hormonoterapii.
Szczególnie ważnym elementem mojej pracy jest leczenie operacyjne, co stanowi główny punkt moich zainteresowań. W moim działaniu operacyjnym stosuję zaawansowane, rozległe operacje onkologiczne i rekonstrukcyjne, a także operuję zaawansowane stany endometriozy głębokiej.
Do terapii mniej zaawansowanych nowotworów stosuję laparoskopię i histeroskopię.

Co ważne wprowadzając i rozwijając nowe techniki leczenia zwracam uwagę nie tylko na efekty w formie wyleczenia moich pacjentek, ale również na to, jak będzie wyglądać ich dalsze życie. Uważam, że jakość życia pacjentek to najważniejszy cel w doborze leczenia, zaraz po dążeniu do wyleczenia pacjentki.

Icon

NASZ SPECJALISTA

PIOTR KLIMCZAK
PIOTR KLIMCZAKspecjalista ginekologii onkologicznej, specjalista położnictwa i ginekologii

Rezerwuj wizytę

Zadzwoń pod nasz numer (77) 300 00 88